Dlaczego wybrać legalnych bukmacherów?
06 kwi 2021 99 0

Dlaczego wybrać legalnych bukmacherów?

Wprowadzenie

Dlaczego warto wybierać legalnych bukmacherów? W tym artykule przyjrzymy się rynkowi polskich zakładów bukmacherskich w Internecie (takich jak Betclic, Betfan, eToto czy Fortuna) oraz spróbujemy porównać ich wady i zalety. Dowiesz się również, co decyduje o tym, czy dany serwis jest legalny oraz poznasz różnice między polskimi serwisami bukmacherskimi.

Graj legalnie!

Graj legalnie z polskimi bukmacherami

Zakłady bukmacherskie online już dawno zaczęły dorównywać a nawet prześcignęły te dokonywane drogą tradycyjną w punktach stacjonarnych. Nowych serwisów oferujących swoje usługi przybywa i tyczy się to również nielegalnych zakładów. Stąd warto pamiętać, że każdy legalny bukmacher powinien uzyskać specjalną licencję Ministerstwa Finansów, która legalizuje prowadzoną działalność.

Każdy serwis musi również spełniać warunki ustawy o grach hazardowych z 19 listopada 2019 roku. Które zakłady bukmacherskie w Polsce należą do grona legalnych oraz bezpiecznych serwisów? Z pewnością wśród nich znajdą się Betclic, Betfan, eToto, Fortuna czy STS. Po czym jeszcze można poznać, że dany bukmacher jest legalny? Bardzo często firmy bukmacherskie zostają sponsorami drużyn piłkarskich lub siatkowych. Jest to jasny sygnał, na podstawie którego można stwierdzić, że dany serwis należy do zaufanych.

Zalety grania u polskich bukmacherów

Zalety grania u polskich bukmacherów

Jakie są zalety grania u polskich bukmacherów? Dla tych, którzy mieli do czynienia z bukmacherami zagranicznymi sytuacja jest o wiele prostsza, gdyż dosyć łatwo przyjdzie im wskazanie rzeczy, które cenią u naszych krajowych bukmacherów. Są to rzeczy, które na pierwszy rzut oka mogą się wydawać oczywiste, ale w istocie wcale takie nie są.

Z pewnością można do nich zaliczyć polską obsługę klienta i możliwość płacenia w naszej walucie. Doświadczeni typerzy cenią również szeroką ofertę naszych krajowych serwisów i sam fakt, że obstawiając kupony u polskich bukmacherów wspierają swoje ulubione kluby piłkarskie i krajową reprezentację piłki nożnej.

Polski bukmacher to polska obsługa klienta

Polska infolinia i obsługa klienta z polskim bukmacherem

Jeśli chodzi o zalety grania u polskich bukmacherów można do nich z całą pewnością zaliczyć obsługę klienta w ojczystym języku. Najczęściej gracze mają możliwość skontaktowania się z  supportem za pomocą adresu email, czy formularza kontaktowego. Istnieje również szybszy sposób, jakim jest czat na żywo lub infolinia. Większość polskich serwisów udostępnia na swoich stronach czat na żywo, dzięki czemu możemy bardzo szybko uzyskać odpowiedź na temat rejestracji, bonusów czy sposobów wypłat.

Jeśli mamy jakiś techniczny problem, który należy rozwiązać możemy skorzystać ze wsparcia odpowiednio wyszkolonych konsultantów, którzy odpowiedzą na nasze pytania. Dzięki temu niejednokrotnie zaoszczędzimy czas i unikniemy nieporozumień.

Polscy legalni bukmacherzy to polska waluta

Gra w złotych z polskim legalnym bukmacherem

Kolejną zaletą grania u polskich bukmacherów jest możliwość wpłat oraz wypłat w naszej narodowej walucie. Obstawiając legalne zakłady sportowe w wymienionych wcześniej serwisach nie musimy się obawiać o to, że polska złotówka nie będzie dostępna jako podstawowa waluta. Jeśli dane strony bukmacherskie przedstawiają się jako polscy bukmacherzy a zarazem nie oferują możliwości obstawiania w PLN, powinno to zwrócić naszą uwagę i „zapalić” czerwone światło, gdyż prawdopodobnie nie jest to serwis, który działa w naszym kraju legalnie.

Jeśli polscy bukmacherzy z usług których korzystasz działają w zgodnie z polskim prawem z pewnością nie będziesz miał problemów z wykonaniem wpłaty lub wypłaty w złotówkach.

Co sprawia że polscy bukmacherzy są bezpieczni?

Warto przypomnieć, że działać zgodnie z prawem mogą wyłącznie bukmacherzy, którzy otrzymali specjalne zezwolenie przyznawane przez Ministerstwo Finansów. Obstawiając wyniki w takich serwisach z pewnością nie będziemy mieli problemów z wypłatami czy korzystaniem z bonusów (jeśli oczywiście wcześniej dokładnie przeczytamy regulamin i spełnimy wszystkie konieczne warunki).

podatki od wygranych u bukmacherów

Czy bezpieczny bukmacher musi otrzymać zezwolenie od Ministerstwa Finansów?

Licencja wiąże się ze spełnieniem określonych wymogów i warto podkreślić, iż otrzymując ją firmy bukmacherskie nie mogą oferować graczom klasycznych gier hazardowych takich jak poker czy ruletka. Mogą natomiast umożliwiać typowanie wyników rozgrywek z różnych dziedzin sportowych.

Jeśli dany podmiot jest odpowiednio zweryfikowany posiada on narzuconą walutę gry, określone metody wypłat, zobowiązany jest również do płacenia podatków. Dzieje się tak na podstawie znowelizowanej ustawy o grach hazardowych z 2016 roku. Zawiera ona zapis, który mówi o tym, że wniosek o wydanie licencji może być złożony jedynie przez spółki akcyjne lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które mają swoją siedzibę na terenie Polski.

Legalny bukmacher z pozwoleniem od ministerstwa finansów

Nie jest koniecznym, aby firma była polska. Jej główna placówka może się mieścić również poza granicami naszego kraju, ale wówczas musi się ona znajdować w jednym z krajów Unii Europejskiej lub krajów Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). Kolejnym warunkiem jest wymóg określonej wysokości kapitału zakładowego w kwocie nie mniejszej niż 2 000 000. Przedstawiciele zarządu takiej firmy muszą również posiadać obywatelstwo w jednym z krajów UE lub wspomnianego wcześniej EFTA.

Dodatkowo spółka musi mieć dobrą opinię tzn. na jej zarząd, akcjonariuszy oraz prokurentów nie mogą paść uzasadnione podejrzenia o pranie brudnych pieniędzy czy finansowanie terroryzmu. Dodatkowo należy umieścić odpowiednie bezzwrotne opłaty za udzielenie pozwolenia zarówno na urządzanie zakładów sportowych przez Internet, jak i w sposób stacjonarny.

Legalne podmioty na rynku zakładów wzajemnych, które posiadają zezwolenia Ministra Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych
Lp. Nazwa podmiotu KRS Zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych w punktach naziemnych Zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez Internet Strona, na której prowadzona jest działalność
1 E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. 0000370248 TAK TAK www.etoto.pl
2 FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. 0000002455 TAK TAK www.efortuna.pl
3 Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. 0000182607 TAK TAK www.milenium.pl
4 STS S.A. 0000829716 TAK TAK www.sts.pl
5 Traf – Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. 0000358998 TAK TAK www.trafonline.pl
6 TOTOLOTEK S.A. 0000027214 TAK TAK www.totolotek.pl
7 LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. 0000534588 TAK TAK www.lvbet.pl
8 SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. 0000666114 TAK TAK www.superbet.pl
9 TOTALBET ZAKŁADY BUKMACHERSKIE Sp. z o.o. 0000662497 NIE TAK www.totalbet.pl
10 forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. 0000263257 TAK TAK www.iforbet.pl
11 BestBet Sp. z o.o. z siedzibą

w Warszawie

0000627848 TAK TAK www.bestbet24.pl
12 Cherry Online Polska Sp. z o.o. 0000678163 NIE TAK www.pzbuk.pl
13 BEM Operations Limited 0000759388 NIE TAK www.betclic.pl
14 BetFan Sp. z o.o.  z siedzibą w Warszawie 0000727637 TAK TAK www.betfan.pl
15 eWinner Sp. z o.o. 0000692778 NIE TAK www.ewinner.pl
16 BetX Polska

Sp. z o.o.

0000623608 NIE TAK www.ebetx.pl
17 Polski Bukmacher Sp. z o.o. 0000687635 TAK TAK www.noblebet.pl i www.okbet.pl
18 Mr BET zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. 0000748281 NIE TAK www.mrbet.pl
19 GO BET Sp. z o.o. 0000635110 TAK NIE
20 Bukmacherska Sp. z o.o. 0000806643 NIE TAK www.fuksiarz.pl

Indywidualna oferta

Co decyduje o tym, że oferta polskich bukmacherów zasadniczo różni się od innych ofert zagranicznych serwisów (np.takich jak bet at home)? Otóż nie tylko tym, że jest dopasowana typowo pod obywateli naszego kraju względem waluty i obsługi klienta. Główna różnica polega na typach i kategoriach oferowanych zakładów. Otóż legalni bukmacherzy w Polsce poza możliwością klasycznych zakładów online oferują nam również legalne zakłady na żywo, zakłady na sporty niszowe, zakłady poboczne oraz zakłady popularnych zdarzeń politycznych i kulturalnych.

Spójrzmy na przykład na Betclic, który daje nam możliwość obstawiania wyników przy każdym starciu FAME MMA. Kolejnym przykładem może być fakt, iż bukmacherzy online tacy jak Betfan, STS, Fortuna czy eToto mają w swoich ofertach skoki narciarskie, których próżno szukać u zagranicznych konkurentów. Dodatkowo usługi polskich bukmacherów pozwalają na zdefiniowanie własnych zakładów.

Indywidualna oferta polskich legalnych bukmacherów

Masz przeczucie, iż totalnie niepopularny gracz zgarnie złoto w niszowych mistrzostwach gdzieś na drugim końcu globu? W Totolotku masz możliwość zawnioskowania o taki zakład.

Inwestycje w polski sport

Jedną z zalet grania u polskich legalnych bukmacherów jest fakt, że część swoich wpływów przeznaczają na sponsoring polskich drużyn oraz inwestycje w polski sport. Zdarzało się, że w przeszłości to zagraniczne serwisy były sponsorami krajowych klubów i reprezentacji, ale od kiedy polskie prawo uniemożliwiło takie sytuacje polscy bukmacherzy wykorzystali okazję i sponsorują oraz inwestują w wiele dziedzin polskiego sportu.

Doskonałym przykładem jest największy prywatny sponsor polskiego sportu czyli STS, który przedłużył w 2020 roku umowę z Lechem Poznań kontynuując współpracę z poznańskim klubem jako sponsor strategiczny. STS jest również oficjalnym sponsorem Jagiellonii Białystok oraz jako oficjalny bukmacher wspiera również Polską Ligę Siatkówki. Dodatkowo w 2020 roku przedłużył umowę sponsoringową z Futsal Ekstraklasą. Z 12 realizowanych przez STS kontraktów sponsoringowych, dziewięć kontynuowanych jest w 2021 roku.

bukmacherski sponsor drużyn sportowych

Wady grania u polskich bukmacherów

Nie możemy jednak pozostawać jednostronni i wypadałoby również wspomnieć o wadach grania u polskich bukmacherów. Zazwyczaj spośród nich wymienia się obowiązkowy podatek, słabe bonusy i doświadczenie użytkownika (tzw. user experience) poszczególnych serwisów.

Podatek u polskich bukmacherów

Warto na początku wspomnieć, iż wszystkie formalności, które dotyczą rozliczania z urzędem skarbowym, ma w obowiązku załatwić spółka, która odpowiada za organizację zakładów bukmacherskich online. Dotyczy to zarówno zakładów wzajemnych dokonywanych w punktach stacjonarnych, jak i tych obstawianych drogą internetową.

Od wpłaconych stawek zawsze płaci się 12% podatku. Mimo nowelizacji ustawy, która go reguluje nadal obowiązuje tryb podatku obrotowego, co oznacza, że każdy kupon bukmacherski jest obciążony daniną, która trafia do skarbu państwa.

Wady grania u polskich bukmacherów

Z całą pewnością jest to jeden z największych minusów grania na zakładach bukmacherskich w ogóle. Dlaczego? Otóż obstawiając kupon za 100 zł, stawiamy tak naprawdę 88 zł, a 12 zł trafia do skarbu państwa. Ten 12% podatek obowiązuje zawsze, gdyż chodzi o stawkę zakładu a nie jego wygraną. W praktyce wszystkie kursy są mniejsze o 12% i cała „zabawa” w tym świetle nie jest już tak atrakcyjna zarówno dla nas jak i dla naszego portfela.

Legalni bukmacherzy jednak znaleźli sposób nie tyle na „omijanie” podatków, ile na stworzenie wrażenia, że go nie płacimy. Sprawia to wrażenie, że na powrót cała „zabawa” w obstawianie wydaje się nam atrakcyjna i jesteśmy bardziej skorzy do założenia konta i obstawienia kuponu.

Wśród tych sposobów najpopularniejszym jest rekompensata podatku, która jest przyznawana na różne sposoby w zależności od danego bukmachera. Na czym polega taka rekompensata? Na przykład grając za 100 zł, faktycznie stawiamy 100 zł, a bukmacher płaci za nas te 12 zł podatku. W przypadku wygranej cała kwota zostanie przelana na nasze konto.

Taką strategię wykorzystali założyciele serwisu BETFAN, gdzie gracze mogą odbierać wyższe wygrane i czerpać większy zysk z grania niezależnie od poziomu zaawansowania. Różnice, które wynikają z gry bez podatku otrzymuje się tak naprawdę na każdym obstawionym kuponie. Wygrana wynikająca z 10 trafionych wydarzeń bez podatku i z podatkiem może różnić się nawet o kilkaset złotych!

sts najlepszy bonus powitalny

Słabe bonusy

Jest to jeden z najbardziej rozpowszechnionych stereotypów na temat polskich bukmacherów. Słabe bonusy to fałszywy stereotyp, ponieważ polskie zakłady bukmacherskie oferują nie tylko bonusy powitalne, ale także wiele innych promocji. Niejednokrotnie są to bonusy o wyższej wartości i korzystniejszych warunkach w porównaniu do tego, co oferuje konkurencja za granicą.

promocje od bukmachera betclic i cashback

Na przykład zakłady bukmacherskie BETCLIC sp z o. o. proponuje swoim graczom cashback w kwocie 550zł za pierwszy zakład bez ryzyka. U tego buka również możemy skorzystać w funkcji cashout, a kiedy postawimy kupon AKO możemy zwiększyć swoją wygraną aż do 50%.

Betfan oferuje aż 600 zł cashbacku w zakładzie bez ryzyka. To jeden z najwyższych bonusów powitalnych na polskim rynku. Grając w Betfan możemy również zgarnąć aż do 1000 zł w bonusie 100% od pierwszego wpłaconego depozytu. Ten bukmacher również posiada dostępną funkcję cashout.

program bonusowy ETOTO mania

ETOTO posiada swój własny program bonusowy ETOTOmania, gdzie można wygrać darmowe zakłady i odbierać inne atrakcyjne nagrody. Ten polski legalny bukmacher oferuje również do 1500 zł, które można odebrać korzystając z bonusu 100% od depozytu.

Fortuna happy hours

Fortuna natomiast wprowadziła tzw. happy hours, gdzie możemy grać bez podatku, co skutkuje kursami wyższymi nawet o kilkanaście procent! W fortunie otrzymamy również pierwszy zakład bez ryzyka, 20 zł na start i bonus od depozytu.

bukmacher sts 25 zł na darmowy zakład

W STS przy dokonaniu pierwszej wpłaty na konto możemy zyskać nawet 1200 zł, w tzw. bonusie od depozytu. Otrzymamy również darmowy zakład i pewne 20 zł na start w ramach bonusu startowego. Poza tym do zgarnięcia jest aż 340 PLN za polecanie STS.

Wygoda użytkowania

To oczywistość, że możliwość dokonania zakładu bez wychodzenia z domu wygrywa z obstawianiem meczów w punkcie stacjonarnym. Przez jakiś czas niektóre z polskich serwisów bukmacherskich były mocno „niegotowe” jeśli chodzi o internetowe ułatwienia korzystania ze swoich usług. Przykładem może być eToto, które przez długi okres czasu miało bardzo nie intuicyjną stronę internetową, oferowało mało sposobów dokonywania wpłat i nie posiadało aplikacji mobilnej.

Na szczęście czasy się zmieniły i wiele z polskich bukmacherów pod tym względem „odrobiło lekcje”. W przeważającej większości wszyscy gracze obecni na rynku są już przystosowani do oferowania swoich usług w nowoczesnym stylu. Dystans między zagraniczną konkurencją a naszymi polskimi firmami znacząco się zmniejszył.

Przykładem może być mnogość aplikacji mobilnych oferowanych przez nasze polskie serwisy albo duża ilość sposobów na jaki możemy dokonać przelewu środków. Wśród nich znajdują się portfele elektroniczne, kryptowaluty, funkcja BLIK czy integrację z popularnymi dostawcami płatności elektronicznych.

Karta płatnicza BLIK PayU dotpay Przelewy24 Skrill NETELLER paysafecard
Fortuna tak tak tak tak
Milenium tak tak tak
STS tak tak tak tak tak tak
Totolotek tak tak tak tak tak tak
E-TOTO tak tak tak tak tak
forBET tak tak tak
LV BET tak tak tak tak tak tak
TOTALbet tak tak tak tak
Betclic tak tak tak

 

Похожие записи

Komentarz

Ваш адрес электронной почты не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *