Bonusy powitalne u bukmacherów 2021

Bonusy   •  5

О бонусах букмекерских контор

Bonusy powitalne u bukmacherów 2021

Bonusy powitalne u bukmacherów w 2021 roku

Bonusy bukmacherskie to nieodłączna część internetowych serwisów dla typerów, to także często okazja do darmowej gry i większa szansa na wygraną. To właśnie dzięki bonusom początkujący gracze mogą przetestować swoje umiejętności i możliwości danego operatora.

Bukmacherzy przewidują bonusowe środki zarówno dla nowicjuszy oraz dla tak zwanych starych wyjadaczy. Niezależnie od tego, do której grupy należysz z pewnością się na nie natknąłeś. Za sprawą bonusów bukmacherskich, w tym na przykład bonusów bez depozytu pojawia się opcja zagrania za większą kwotę, której normalnie byśmy nie przeznaczyli na grę. Bonus na start to często od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Istnieje jednak wiele innych rodzajów bonusów bukmacherskich i w tym rozdziale skupimy się na ich charakterystyce.

Który z prezentowanych niżej bonusów powitalnych jest najlepszy? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż dużo zależy od preferencji i zwyczajów danego gracza. Część z nich jest darmowa i wymaga np. wpisania właściwego kodu promocyjnego przy rejestracji konta w danym serwisie. Kiedy spełnimy wspomniany warunek i np. wpłacimy pierwszy depozyt, będziemy mogli cieszyć się dodatkową sumą pieniędzy na naszym koncie bonusowym, które możemy przeznaczyć na grę.

Rodzaje bonusów bukmacherskich - bonus powitalny

Rodzaje bonusów powitalnych

Bonus powitalny na start jest promocją skierowaną do nowych graczy, którzy zarazem są klientami serwisów bukmacherskich. Po założeniu konta u danego bukmachera otrzymujemy premię na start, która może mieć różne formy. Aby ją otrzymać najczęściej musimy wpisać przy rejestracji specjalny kod promocyjny, który umożliwi nam dostęp do dodatkowej kwoty pieniędzy na naszym koncie bonusowym (tzw. bonus od depozytu), darmowego zakładu (tzw. freebet) lub zakładu bez ryzyka.

Bonus powitalny ma za zadania “zdobyć klienta”, czyli przyciągnąć gracza do danego operatora i sprawić, aby ten założył konto a potem przelał środki, które potem przeznaczy na grę. Stąd popularność przekonania, że bonus powitalny to tzw. bonus od depozytu, czyli od pierwszej i każdej kolejnej wpłaty. Najczęściej jednak bywa tak, że tylko pierwsza wpłata na konto depozytowe jest premiowana. Przykład? Powiedzmy, że właśnie założyliśmy nowe konto w jakimś serwisie i wpłacamy na nasze konto depozytowe 200 zł. W ramach promocji otrzymujemy od bukmachera identyczną kwotę, która ląduje na naszym koncie bonusowym.

Warto wspomnieć, że przed założenie konta u bukmachera należy przeczytać regulamin, aby poznać wszystkie szczegóły i warunki otrzymania bonusu na start. Bukmacherzy lubią prześcigać się w przyznawaniu coraz to wyższych bonusów od depozytu, ale rzadko kiedy mówi się o drugiej stronie medalu, czyli wypłacie przyznanych środków. Należy podkreślić, że pieniądze obecne na koncie bonusowym to coś w rodzaju wirtualnej waluty, nie możemy jej wypłacić od razu. Aby przekształcić tą kwotę w realne pieniądze należy spełnić warunki określone przez operatora, które najczęściej opierają się na kilkukrotnym obrocie otrzymanego bonusu.

Bonus powitalny od depozytu

Błędem byłoby utożsamianie bonusu powitalnego na start jedynie z bonusem od depozytu. Istnieje kilka wariacji bonusu od depozytu, istnieją na przykład serwisy, które w ogóle go nie przyznają. W ramach premii powitalnej gracze mogą otrzymać zamiast niego darmowy zakład. Polega on na tym, że nie musimy przeznaczać swoich pieniędzy na grę i otrzymujemy od bukmachera niewielką kwotę którą możemy przeznaczyć na grę (są to z reguły stawki w wysokości 20-30 PLN).

Zakład bez ryzyka (zwany powszechnie cashback) polega na tym, że otrzymuje zwrot pieniędzy, które przeznaczyliśmy na pierwszy kupon. Rzecz jasna zakład musi być przegrany i stąd też nazwa promocji, bo nie ponosimy ryzyka utraty naszych środków. Zwrot otrzymujemy na saldo bonusowe. Otrzymane środki musimy obrócić, co jest częstą praktyką związaną z tego typu promocjami. Podsumowując, można uznać, iż bonus powitalny na start składa się najczęściej z darmowego zakładu, bonusu od pierwszej wpłaty i zakładu bez ryzyka.

BukmacherBonus od depozytuWarunki obrotu bonusem od depozytuInne bonusy
Fortunabonus od pierwszej wpłaty w wysokości do 2000 PLNNależy obrócić kwotę czterokrotnie po kursie minimalnym wynoszącym 1,60.zakład bez ryzyka w wysokości 200 PLN, freebet w kwocie 20 PLN, otrzymaną bonusową kwotę w obu przypadkach musimy obrócić tylko 1 raz
STSwartość bonusu od depozytu wynosi 1200 PLNBonus ten należy obrócić trzykrotnie przy minimalnym kursie 1,91freebet w wysokości 25 zł (bez depozytu) oraz 235 zł zakład bez ryzyka
forBETbonus od dwóch pierwszych depozytów o łącznej wartości do 2200 PLN

 

 

Bonus ten należy obrócić dwukrotnie w ciągu 14 dni, na kuponie muszą być min. 3 zdarzenia każde z nich musi posiadać kurs 1.30 lub wyższydarmowy zakład bez depozytu o wartości 50 zł oraz zakład bez ryzyka w kwocie 120 zł
Betclicbonus powitalny w formie cashback do 550 złBonus ten należy obrócić aż 8 razy po kursie 2.00, mamy na to 30 dni.Wyższe kursy na najważniejsze wydarzenia, Do 50% ekstra na zakłady AKO
LVBet3000 PLN od depozytu, Przy wpłacie do 49.90 otrzymujemy bonus z mnożnikiem x10, jeśli zaś wpłacimy 50 zł i więcej mnożnik naszego bonusu wynosi x100,Dokonując pierwszej wpłaty otrzymujemy 1% kwoty z mnożnikiem kursu x100, możemy z niego skorzystać jeśli nasz kupon będzie miał 3 zdarzenia o kursie minimalnym 1.25. Kwotę depozytu (do 2000 PLN) należy obrócić 4-krotnie kuponami z kursem minimum 2.00.Zakład bez ryzyka w kwocie 333 PLN, Bonus w kwocie 600 PLN do przeznaczenia na sporty wirtualne oraz 20 PLN premii za rejestrację
TOTALbetBonus powitalny od pierwszej wpłaty do 5000 PLNBonus musimy obrócić na kuponach AKO z kursem każdego wydarzenia min. 1.20 (pięć obrotów z trzema zdarzeniami lub cztery obroty kuponami z czterema zdarzeniami)

 

 

 Podwyższenie kursów na zakłady, "zakład bezpieczny" czyli zwrot stawki kiedy jedno zdarzenie na naszym kuponie będzie nietrafione
Superbetpremia w wysokości 50 PLN od pierwszej wpłaconej kwotyBonus należy obrócić raz na kuponie AKO z min. 2 zdarzeniami i kursem łącznym na poziomie 1.80. Na dokonanie obrotu gracz ma 7 dni.Cashback w kwocie 500 PLN oraz darmowy zakład o wartości 34 PLN
PZBUK100 PLN na startWarunkiem otrzymania bonusu jest wpłata depozytu, bonus należy obrócić trzykrotnie na kuponach AKO z kursem min. 2.0Cashback dla nowych graczy w wysokości 500 PLN, freebet w wysokości 20 PLN

Wyjaśniamy krok po kroku - jak otrzymać bonus powitalny?

Jak otrzymać bonus powitalny?

Niezależnie od tego, na którą ofertę bukmachera się zdecydujemy odbiór bonusu powitalnego będzie wyglądał niemal identycznie. Jeśli chodzi o kwestię jego obrotu i ewentualnej wypłaty tutaj różnicę są znacznie większe i zależą od regulaminu danej promocji, aby je poznać należy skorzystać z tabeli, którą umieściliśmy powyżej. Odbiór bonusu powitalnego można opisać w trzech lub czterech punktach, które wyglądają w następujący sposób:

Założenie konta

Założenie nowego konta gracza

Zakładamy darmowe konto u wybranego operatora. Musimy pamiętać, aby podczas rejestracji wykorzystać specjalny kod bonusowy, który zapewni nam lepsze warunki bonusu powitalnego. Można go znaleźć w opisie oferty powitalnej danego legalnego bukmachera, należy go wpisać przy rejestracji konta. Warto wspomnieć, że w przypadku niektórych serwisów kod promocyjny wkleja się automatycznie. Pamiętajmy, aby wypełnić wszystkie wymagane pola i podać prawidłowe dane.

Weryfikacja danych osobowych gracza

Weryfikacja danych osobowych gracza

Aby przejść proces weryfikacji poprawności naszych danych musimy przesłać skan naszego dowodu tożsamości. Weryfikacja najczęściej jest przeprowadzana przez konsultanta Call Center bukmachera i może potrwać do 72 godzin (maksymalny czas trwania tego procesu różni się w zależności od regulaminu operatora). W większości przypadków jednak weryfikacja konta zajmuje nie więcej niż pół godziny. Jeśli proces będzie się przedłużał, powinniśmy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta, do którego kontakt znajdziemy na stronie bukmachera wchodząc w zakładkę "Pomoc" lub "Kontakt"

Otrzymanie darmowego zakładu

Otrzymanie bonusu powitalnego

Jeśli w ofercie powitalnej zawierał się freebet czyli inaczej darmowy zakład, to powinien się on pojawić na naszym koncie, jeśli przeszliśmy pozytywnie proces weryfikacji. Jeśli darmowy zakład się nie pojawia na naszym koncie upewnijmy się, że spełniliśmy wszystkie warunki jego otrzymania zawarte w regulaminie i ostatecznie możemy kontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Jeśli wszystko się zgadza i widzimy swój darmowy zakład możemy obstawić swój pierwszy kupon.

Wpłacenie pierwszego depozytu

Jeśli w wybranej przez nas ofercie powitalnej nie było darmowego zakładu, możemy dokonać wpłaty na nasze konto depozytowe. Przed wpłaceniem pierwszego depozytu warto sprawdzić jaka wysokość wpłaty będzie dla nas najbardziej opłacalna. Warto mieć w pamięci maksymalną kwotę, do jakiej obowiązuje bonus od depozytu u danego operatora. Jeśli założyliśmy konto w LV BET, to otrzymamy bonus, tuż po wysłaniu maila z prośba o jego aktywację.

Wpłacenie pierwszego depozytu

Kolejne kroki zależą już od wybranego bonusu na start i regulaminu promocji bukmachera, generalnie jednak sprowadzają się do wypełnienia warunków obrotu bonusem (od 2x do 4x). Gdy już wykonamy wymagany obrót, możemy zdecydować, czy uzyskane z bonusu pieniądze chcemy wypłacić na nasze konto bankowe, czy przeznaczyć na dalsze typowanie wyników sportowych.

Rodzaje bonusów bukmacherskich - bonus bez depozytu

Bonus bez depozytu inaczej nazywany darmowym zakładem lub też freebetem, to jedna z najbardziej pożądanych promocji bukmacherskich. Bonus bez depozytu jest wyjątkowy, ponieważ pozwala na dokonanie pierwszego zakładu wzajemnego u wybranego bukmachera całkiem za darmo. Nie potrzeba tutaj żadnego wpłacania depozytu na konto gracza.

Bonus bez depozytu

Dlaczego darmowy zakład się opłaca? Przede wszystkim dlatego, że gracz nie ryzykuje utraty swoich środków, w przypadku przegrania zakładu, kapitał właściciela pozostaje nienaruszony. Freebet może zostać wykorzystany do ryzykownych zakładów bez konsekwencji, to dobra opcja jeśli mamy ochotę na odważną grę.

BukmacherBonus bez depozytuWarunki otrzymania
STS25 PLNBonus należy obrócić trzykrotnie po kursie minimalnym 1.91
Superbet34 PLNBonus musimy obrócić w ciągu 3 dni na kuponach z minimalnym kursem 1.6
Fortuna20 PLNNależy zarejestrować się podając kod PREZENTF, otrzymamy 2800 punktów w programie lojalnościowym Fortuna Plus, które możemy wymienić na bonus o maks. wartości 20 PLN, mamy 7 dni na jego wykorzystanie
TOTALbet50 PLN20 PLN za rejestrację konta, 20 PLN za wykonanie kilku zadań na naszym koncie, 10 PLN za rejestrację z kodem PREZENT, bonus dzieli się na 4 części, możemy wykorzystać po 5 PLN na piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę oraz tenis
Totolotek25 PLNBonus należy obrócić dwukrotnie po minimalnym kursie 2.00, mamy na to 14 dni
LVBet20 PLNBonus należy obrócić dwukrotnie, na kuponie muszą być minimum 3 zdarzenia, minimalny kurs kuponu wynosi 2.50
forBET30 PLNOtrzymane bonusy należy dwa razy obrócić po kursie 2,0 w ciągu 14 dni od ich otrzymania, można tego dokonać przy użyciu kuponów singlowych lub AKO

Bonus bez depozytu można spotkać również przy okazjach typu promocja nowej oferty bukmachera lub nowych produktów takich jak aplikacja mobilna. Darmowe zakłady możemy również otrzymać na rozgrywki sportów wirtualnych (zezwolenie ministerstwa finansów również je obejmuje). Czasami zdarza się, że freebet jest bonusem, który ma za zadanie zrekompensować ryzyko gry podejmowane przy popularnych rozgrywkach lub jest rozdawany jako nagroda w konkursach organizowanych przez bukmachera.

Jak już było wcześniej powiedziane otrzymanie bonusu bez depozytu nie wiąże się z obowiązkiem dokonania wpłaty. Bardzo często bonus bez depozytu jest używany wymiennie z freebetem. Warto w tym momencie wspomnieć, że każdy bonus bez depozytu jest freebetem, ale nie każdy freebet jest bonusem bez depozytu. Istnieją bowiem freebety, których otrzymanie jest powiązane z koniecznością wcześniejszego dokonania depozytu bądź obstawienia konkretnego zakładu na określone wydarzenie. Mimo wszystko pojęcia te w większości przypadków są tym samym bonusem – to dlatego w przypadku polskich bukmacherów są one używane wymiennie.

Rodzaje bonusów bukmacherskich - bonusy dzięki aplikacji mobilnej

Bonusy z aplikacją mobilną

Szacuje się że nawet 58% zawieranych zakładów wzajemnych obstawianych jest za pomocą urządzeń mobilnych. Operatorzy serwisów są świadomi tego, że ignorując ten fakt mogą wypaść z gry, dlatego dokładają wszelkich starań, aby ich aplikacje były wygodne w użyciu i zoptymalizowane pod względem user experience. Wielu bukmacherów umieszcza w swoich aplikacjach dodatkowe bonusy dla tych, którzy ściągną oraz zainstalują appki na swoich urządzeniach.

Mobilny bonus bukmacherski bardzo często bazuje na darmowym zakładzie o wskazanej wartości. Dzięki temu można obstawić kupon bez koniecznej wpłaty. Jeśli uda nam się dokonać właściwego zakładu i poprawnie wytypować wynik meczu zgarniemy prawdziwą gotówkę. Aby ją wypłacić, należy oczywiście ją obrócić w wyznaczonym terminie na wybranych kuponach ze zdarzeniami o określonym kursie.

Zdarza się również że mobilne bonusy bukmacherskie polegają na tzw. doładowaniach, dzięki którym zyskujemy dodatkowe środki na grę. Nie są to duże kwoty i rzadko przekraczają 100 zł. Przykładowo za doładowanie kwotą 50 zł otrzymamy bonusowo 50% środków wpłaconych za pomocą aplikacji mobilnej. Atutem jest możliwość częstszego korzystania z tego bonusu niż w ramach bonusu powitalnego.

Polski bukmacher STS, chcąc zachęcić graczy do skorzystania ze swojej aplikacji bukmacherskiej, przygotował specjalny mobilny bonus, który polega na otrzymaniu darmowego zakładu w kwocie 40 PLN.  Warunkiem jest zainstalowanie aplikacji na swoim urządzeniu. Po założeniu konta w STS wystarczy ściągnąć aplikację mobilną, zalogować się za jej pomocą na swoje konto oraz potwierdzić, że chcemy odebrać i aktywować nasz "mobile bonus" (w tym celu należy wejść w „Bonusy i akcje” w bocznym menu aplikacji mobilnej). Otrzymany voucher możemy przeznaczyć na dowolny kupon, na którym możemy ułożyć wydarzenia według swoich preferencji.

Bonusy z aplikacją mobilną LVBET

Kolejną aplikacja mobilną, która umożliwia dostęp do dedykowanych promocji jest LVBet, która umożliwia dostęp do dedykowanej sekcji esportowej. Należy ona do najbardziej rozwiniętych na polskim rynku. Ponadto posiada funkcję, która pozwala na oglądanie wizualizacji wydarzeń sportowych ze wszystkimi niezbędnymi statystykami i dokładną analizą.

Nie wszyscy bukmacherzy posiadają specjalne bonusy, które można odebrać wyłącznie w aplikacji. Do tego grona można zaliczyć Fortunę, która nie wiąże z używaniem aplikacji żadnych specjalnych bonusów, ale za to oferuje kilka przydatnych funkcji takich jak logowanie przy pomocy odcisku palca, powiadomienia push i szybki dostęp do kompletnej oferty operatora oraz statystyk rozgrywek ze wszystkich dziedzin sportowych.