Jak obstawiać mecze?
20 kwi 2021 105 0

Jak obstawiać mecze?

Chcesz wygrywać w zakładach bukmacherskich, ale nie wiesz, jak obstawiać mecze? Lepiej trafić nie mogłeś, ponieważ w niniejszym artykule poruszamy właśnie ten temat. Pokażemy Ci, że obstawianie meczy przez Internet to nie tylko świetna rozrywka, ale też okazja na dodatkowe źródło dochodu. Zaczynajmy!

Jak obstawiać mecze?

Lata doświadczenia w branży bukmacherskiej nauczyły nas wielu rzeczy. Najważniejszą wiedzą, jaką chcemy się z Wami dziś podzielić jest kwestia jak obstawiać mecze żeby wygrywać. Każdy by chciał, żeby najmniejszym możliwym kosztem zdobyć największe kwoty pieniężne u legalnych polskich bukmacherów. Byłoby pięknie, prawda?

Nikt nie mówi, że wcale tak nie może być. Trzeba tylko najpierw uporządkować sobie pewną wiedzę, by przygotować się do obstawiania zakładów bukmacherskich. Wychodząc Wam naprzeciw, zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje w tej kwestii. Nasz obszerny poradnik pomoże nie tylko początkującym typerom. Jesteśmy przekonani, że nawet starzy wyjadacze znajdą tu coś dla siebie.

Poniższy poradnik szczegółowo porusza temat jak obstawiać mecze. Skupiamy się głównie na aspektach technicznych, a nie psychologicznych. Sprawę intuicji i grania „na czuja” pozostawiamy Wam.

Kwestie prawne obstawiania meczy w Polsce

Zanim wrzucisz swoje pierwsze 2PLN na kupon, dobierzesz zdarzenia, skompletujesz taśmę, musimy ostrzec Cię przed konsekwencjami prawnymi gry u legalnych bukmacherów.

Po pierwsze – podatek. Tak, tak, nikt nie lubi płacić daniny na rzecz państwa, a jednak wszyscy musimy dzielić się naszymi finansami. W przypadku obstawiania meczy funkcjonuje podatek bukmacherski w wysokości 12%. U bukmacherów będziesz widział różnicę po dodaniu wydarzeń do kuponu i określeniu stawki. Końcowa kwota zostanie bowiem pomniejszona o podatek.

Po drugie – podatek. Znowu!? Ach, no przecież, podatek od wygranej! Uspokajamy, dotyczy on tylko sytuacji, gdy wysokość jednorazowej wygranej przekracza 2280 zł. Wtedy trzeba będzie oddać dodatkowo 10% do Skarbu Państwa. Warto dodać, że podatek jest liczony od pojedynczych wygranych, a nie od miesięcznej sumy kwot.

Na koniec przypominamy, że zakłady bukmacherskie oferują grę tylko dla graczy pełnoletnich. Jeśli nie ukończyłeś jeszcze 18 roku życia, poczekaj, jeszcze zdążysz nacieszyć się z bukmacherki!

Rejestracja konta gracza u bukmachera

Z pewnością chcesz już dowiedzieć się jak obstawiać mecze, by cieszyć się największymi wygranymi. Musimy jeszcze chwilę potrzymać Cię w niepewności. No bo jak tu obstawiać i wygrywać, jeśli się nie założyło konta gracza w zakładach bukmacherskich?

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa, gra u bukmachera przestała być anonimowa. Aby móc cieszyć się pełnią możliwości z gry, trzeba koniecznie zarejestrować konto gracza. Przypominamy, że korzystanie z usług zakładów wzajemnych w Polsce jest legalne tylko dla osób powyżej 18 roku życia. Nie dziwi zatem fakt, że w trakcie rejestracji weryfikuje się dane osobowe użytkowników – w tym wiek na podstawie numeru PESEL.

Jeżeli chodzi o rejestrację nowego konta gracza u legalnych polskich bukmacherów, to można całkiem sporo zyskać. Obecnie na polskim rynku działa kilkanaście firm bukmacherskich, a każda z nich chce przyciągnąć do siebie najwięcej nowych klientów. W końcu tak działa wolny rynek.

Legalni bukmacherzy w Polsce oferują nowym graczom szereg korzyści, które mają zachęcić ich do założenia nowego konta. Mowa tu przede wszystkim o bonusie na start. W ramach szeroko zakrojonych akcji promocyjnych, bukmacher oferuje bonus powitalny, dostępny tylko dla nowych klientów. Zazwyczaj w formie pakietu kilku promek, na które mogą składać się darmowe zakłady, zakłady bez ryzyka czy dodatkowe środki wyliczone na podstawie depozytu.

Szybka rejestracja

Coraz więcej bukmacherów oferuje obecnie tak zwaną szybką rejestrację. W ten sposób wychodzą oni naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą w parę chwil założyć konto, wpłacić depozyt i cieszyć się z gry. Szybka rejestracja polega na tym, że podaje się tylko kluczowe informacje, potrzebne do założenia konta. Prześledźmy, jak dokładnie wygląda szybka rejestracja na podstawie jednego z czołowych polskich bukmacherów.

STS – szybka rejestracja

W pierwszym kroku będziesz musiał podać swój adres e-mail, stworzyć hasło do konta, wpisać numeru telefonu. Twoje hasło musi mieć co najmniej: jedną wielką literę, jedną małą literę, jedną cyfrę i składać się z 8 do 20 znaków. Co ważne, w tym miejscu wpisujesz też kod promocyjny, dzięki któremu otrzymasz bonus na start. Na samym dole okienka widnieją jeszcze dwie informacje do odhaczenia. Obowiązkowa o ukończeniu 18 roku życia i nieobowiązkowa zgoda na otrzymywanie treści marketingowych.

pierwszy etap rejestracji na stronie bukmachera

W drugim kroku zakładania konta w STS wpisujesz swoje dane osobowe. We wskazanych polach podajesz: imię, nazwisko, państwo urodzenia, numer PESEL i kod SMS, który bukmacher wysyła na numer podany w pierwszym etapie rejestracji. Trzeba jeszcze zaznaczyć odpowiedź na pytanie o pochodzenie środków na grę u bukmachera. Na koniec zaznaczasz wymagane oświadczenia, wciskasz link rejestracyjny „Zarejestruj” i w taki oto sposób masz nowe konto gracza.

STS szybka rejestracja

Kiedy podaje się numer konta bankowego i potwierdza tożsamość? Niektórzy bukmacherzy wymagają przesłania skanu dowodu osobistego lub paszportu już na etapie wstępnej rejestracji. Jeśli chodzi o STS, numer konta nie jest wymagany w trakcie szybkiej rejestracji, podobnie jak zdjęcie dokumentu tożsamości. Informacje te przesyła się później, dopiero w momencie, gdy chcesz dokonać wypłaty środków z konta gracza.

Podsumowując temat rejestracji, nie zapominaj o podaniu prawdziwych danych. Zakłady bukmacherskie są tylko dla osób pełnoletnich, a Twoje dane i tak zostaną później zweryfikowane. Dlatego lepiej niczego nie ukrywać, ponieważ prawda i tak wyjdzie na jaw. Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 roku życia, nie zakładaj jeszcze konta bukmacherskiego.

Pamiętaj takżę, że jeśli chcesz otrzymać bonus od pierwszej wpłaty, będziesz musiał podać kod bonusowy. Odbierz bonus od bukmachera, który da Ci najatrakcyjniejsze opcje promocyjne na start. Bezpieczny zakład, podwojenie pierwszej wpłaty, cashback do określonej kwoty – bonusów bukmacherskich jest sporo i warto z nich skorzystać.

Metody płatności

Jeżeli już przebrnąłeś przez wszystkie kroki szybkiej rejestracji u swojego bukmachera, to przychodzi czas na wpłacenie pierwszego depozytu. Jeżeli w trakcie zakładania konta wpisałeś w odpowiednią rubrykę właściwy kod promocyjny, będziesz mógł otrzymać bonus od pierwszej wpłaty max do określonej regulaminem kwoty. Warto zwrócić uwagę na aktualne oferty promocyjne wśród legalnych polskich bukmacherów. Wielu graczy na podstawie atrakcyjności bonusów podejmuje decyzję o grze u konkretnego buka.

Skoro już masz konto gracza, to czas wpłacić środki na grę. W przypadku zakładów bukmacherskich, które swoje usługi oferują przez Internet, metody płatności są bardzo wygodne i spełniają wszelkie nowoczesne normy. Zwykle do dyspozycji klientów dostępne są tradycyjne sposoby wpłacania środków, takie jak przelew bankowy czy przelew z karty kredytowej lub debetowej. Bardzo popularną metodą szybkich płatności jest polska technologia BLIK, umożliwiająca wpłaty przy użyciu sześciocyfrowego kodu.

Większość legalnych polskich bukmacherów udostępnia graczom również płatności za pośrednictwem zewnętrznych serwisów. Wśród portali pośredniczących w płatnościach internetowych można wyróżnić platformy Przelewy24, DotPay, PayU, a także PayPal.

Najnowocześniejsze sposoby na dokonywanie wpłat w Internecie to przelewy z e-portmonetek. Te internetowe portfele, takie jak Neteller czy Skrill, to technologie, które pomału zaczynają zyskiwać coraz większe grono zwolenników.

Zakłady bukmacherskie nie udostępniają aż tylu metod wypłaty środków, ale starają się wynagrodzić to w inny sposób. Wiele firm oferuje tak zwane ekspresowe wypłaty lub szybkie wypłaty. U każdego bukmachera działają one w inny sposób, ale zazwyczaj oznaczają częstsze zlecanie przelewów na rzecz graczy. Dzięki temu pieniądze z konta bukmacherskiego na konto bankowe zwykle mają szansę trafić nawet tego samego dnia. Choć to oczywiście zależy od banku, w którym posiadasz otwarty rachunek.

Posłużmy się przykładem zakładów bukmacherskich STS, by prześledzić krok po kroku na czym polegają płatności u tego bukmachera. STS oferuje najwięcej możliwości wpłat i wypłat, więc uważamy, że jest to kompletny przykład, by poznać metody płatności.

STS – wpłata depozytu krok po kroku

Przed dokonaniem jakiejkolwiek wpłaty w STS, należy przejść przez szybką rejestrację nowego konta gracza, o której pisaliśmy już wcześniej. Przypominamy, że podanie kodu bonusowego w trakcie szybkiej rejestracji w STS pozwoli Ci uzyskać perfekcyjny pakiet bonusu powitalnego na start. Ułatwi Ci on grę i pomoże zyskać dodatkowe środki od depozytu, o którym właśnie chcemy Ci powiedzieć.

Wpłacenie depozytu w STS jest możliwe dzięki kilku sposobom płatności elektronicznych. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ten bukmacher udostępnia najwięcej metod płatności spośród wszystkich bukmacherów, posiadających licencję Ministra Finansów na prowadzenia działalności w Polsce. Znajdziesz zatem nie tylko tradycyjne wpłaty kartami płatniczymi i przelewami bankowymi. Będziesz mógł również wpłacić środki na konto depozytowe wykorzystując do tego najnowocześniejsze metod. Poniżej lista akceptowanych sposobów wpłat STS:

Poniżej lista akceptowanych sposobów wpłat STS

W jaki sposób krok po kroku wpłaca się depozyt na konto w STS?

Kilka kliknięć i gotowe, zobacz sam:

 1. Wejdź na stronę internetową STS lub włącz aplikację mobilną, by zalogować się do swojego konta gracza.
 2. Kliknij przycisk z napisem „Wpłata”.
 3. Podaj deklarowaną kwotę swojego depozytu.
 4. Wybierz metodę płatności, której chcesz użyć.
 5. Przejdź przez instrukcje i wytyczne usługi pośredniczącej w płatnościach.
 6. Po wpłacie serwis przywróci Cię do konta w STS, a Twoja wpłata błyskawicznie dotrze na Twoje konto depozytowe.

sts wybór metody płatności

Co ciekawe, wpłaty na swoje konto internetowe możesz dokonać także w punktach stacjonarnych bukmachera. Sprawdź, czy w Twojej miejscowości działa kiosk STS, a tam przy użyciu gotówki lub karty będziesz mógł przelać środki na dalszą grę.

Oferta bukmachera

Zanim zaczniesz obstawianie meczy i innych wydarzeń sportowych, zapoznaj się koniecznie z ofertą bukmacherów. Każda z firm wyróżnia się innymi cechami, które są charakterystyczne tylko dla niej. Dlatego zanim zaczniesz obstawiać u któregokolwiek z nich, musisz podjąć bardzo ważną, o ile nie kluczową decyzję. Którego bukmachera wybrać?

Odpowiedź wydaje się dość prosta. Skorzystaj z oferty tych zakładów bukmacherskich, które mają najlepszą ofertę. Dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb. Gracze szukają zwracają uwagę na różne elementy, dzięki którym gra im się łatwiej i przyjemniej. Czasami nawet interfejs strony i funkcjonalność aplikacji mobilnej potrafią zaważyć na końcowym sukcesie danego bukmachera.

Ważnymi elementami są też usługi dodatkowe, takie jak zakłady na żywo, sporty wirtualne, zakłady e-sportowe, a nawet bogactwo i różnorodność wydarzeń w poszczególnych dyscyplinach sportowych. Pozwólcie, że przyjrzymy się, jak te elementy wyglądają w zakładach bukmacherskich STS.

Strona główna zakładów bukmacherskich

Strona główna to pierwsza rzecz, którą użytkownik widzi po wejściu na portal zakładów bukmacherskich. Ponieważ pierwsze wrażenie potrafi mieć wpływ na dalsze wybory, dobrze jest, gdy przejrzystość i intuicyjność stoją na wysokim poziomie. Przyjrzyjmy się bliżej stronie głównej STS.pl.

Po wejściu na stronę główną STS ukazuje się nam przejrzysty układ i podział elementów. Zaczynając od górnego paska nawigacyjnego, po lewej stronie widnieje logo bukmachera. Kliknięcie w logo STS z poziomu dowolnej podstrony zawsze wraca użytkownika na stronę główną. Jest to niezwykle istotne i ułatwia poruszanie się po stronie.

Idąc dalej, górny pasek nawigacyjny zawiera wszystkie istotne odsyłacze do najważniejszych elementów gry w zakładach bukmacherskich STS. Jest tu link ZAKŁADY BUKMACHERSKIE, który otwiera przed graczem listę wszystkich dostępnych wydarzeń i kursów na dane wydarzenia. ZAKŁADY LIVE przenoszą Cię na podstronę z dostępnymi w danej chwili i zbliżającymi się możliwościami obstawiania meczów i wydarzeń na żywo. SPORTY WIRTUALNE do dodatkowa atrakcja dla graczy, którzy lubią poczuć dreszczyk emocji.

W zakładce BETGAMES znajdziesz innowacyjną i wyjątkową propozycję gier karcianych z krupierem na żywo. Podstrona ESPORT dedykowana jest tylko i wyłącznie zdarzeniom i zakładom ze świata sportów elektronicznych. Na koniec pozostaje zakładka PROMOCJE, gdzie można znaleźć informacje na temat aktualnych bonusów bukmacherskich.

Prawy górny róg przeznaczony jest na rejestrację i logowanie się do konta gracza. Po zalogowaniu tam widnieją dane Twojego profilu.

Układ strony głównej automatycznie przedstawia najważniejsze wydarzenia sportowe, najpopularniejsze dyscypliny i aktualne zakłady live. Z prawej strony znajduje się rozwijane menu z dyscyplinami sportowymi i kategoriami zakładów. Środkowa część to aktualne zakłady na żywo, które można obstawiać już z poziomu strony głównej. Z kolei sekcja po prawej stronie zawiera Twój bieżący kupon. Znajdziesz tam również czat użytkowników, a przewijając niżej odnośniki do bonusów bukmacherskich.

Strona główna STS jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze. Dzięki temu obstawianie meczy STS jest bardzo przyjemne. A jak wygląda oferta STS w poszczególnych kategoriach?

sts Układ strony głównej

Zakłady na żywo

Jeżeli z górnego menu wybierzesz zakładkę ZAKŁADY LIVE, zostaniesz przeniesiony na specjalną podstronę dedykowaną obstawianiu wydarzeń na żywo. Oczywiście opcja taka jest również dostępna na stronie głównej STS, gdzie możesz przejrzeć najciekawsze trwające właśnie wydarzenia sportowe.

Po przejściu do sekcji ZAKŁADY LIVE ukaże Ci się pełen dostęp do aktualnie rozgrywanych wydarzeń, które możesz obstawiać na swoim kuponie. Poruszanie się po tej części zostało podzielone na trzy wygodne zakładki.

Pod elementem „Przegląd wydarzeń” dostępny jest ogólny podgląd tego, co się dzieje w danej chwili. Możesz zobaczyć, jakie właśnie trwają wydarzenia sportowe i co można obstawiać. W tej podstawowej wersji podglądu dostępne są tylko podstawowe zakłady, w tym 1X2. Natomiast klikając w jedno z właśnie trwających wydarzeń, można przenieść się na stronę z pełną listą dostępnych zakładów na dane spotkanie.

Przegląd wydarzeń

Z kolei wybierając zakładkę „Widok szczegółowy” przejdziesz do podstrony, która zawiera wszystkie interesujące detale. Znajdziesz tam komplet informacji, który pomoże Ci w dalszej grze na żywo. Jest tam historia spotkania, statystyki meczowe, a także wizualizacja wydarzenia. W przypadku niektórych zdarzeń STS oferuje również streaming live, do którego dostęp można uzyskać właśnie w tej zakładce. Jednakże nawet jeśli transmisji na żywo dla danego spotkania nie ma, to dzięki statystykom można nieco ułatwić sobie podejmowanie decyzji.

W tej części portalu, która nazywa się ZAKŁADY LIVE, jest jeszcze podstrona „Kalendarz”. Klikając w ten link przejdziesz do podglądu nadchodzących wydarzeń sportowych, które będziesz mógł obstawiać na żywo. STS oferuje podgląd zdarzeń w formie kalendarza, gdzie wybrać można interesujący Cię dzień. W ten sposób będziesz mógł zaplanować sobie swoje kolejne obstawianie meczy w ramach zakładów live. Podświetlone są też informacje, czy dla danego zdarzenia przewidziana jest transmisja na żywo.

Sporty wirtualne

Chcesz poczuć dreszczyk emocji? STS, podobnie jak kilku innych bukmacherów, oferuje obstawianie meczy w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji. Sporty wirtualne to nieco kontrowersyjne rozgrywki, które oparte są o obliczenia komputerowe, tworzące różnego rodzaju możliwe zakończenia danych zdarzeń.

W przypadku zakładów bukmacherskich STS, gry te znajdują się w zakładce SPORTY WIRTUALNE. Są to animacje komputerowe, które odzwierciedlają wydarzenia, na jakie przyjmowane są zakłady. Tego typu rozgrywki obstawia się w formie live, a dostępne są całodobowo przez siedem dni w tygodniu. Ich rozstrzygnięcia są często dość losowe, dlatego do korzystania z nich zachęcamy wyłącznie doświadczonych graczy, którzy są w stanie stworzyć swój własny system obstawiania sportów wirtualnych.

Sporty wirtualne

BetGames

Odkąd zakłady bukmacherskie STS wprowadziły do swojej oferty usługę BetGames, gracze po prostu oszaleli z radości. Opcja ta daje graczom możliwość obstawiania rozstrzygnięć gier karcianych w formie spotkania z krupierem na żywo. Na ten moment funkcjonuje jeden polskojęzyczny stół do pokera, gdzie krupierka zagrywa karty, a następnie rozkłada 6 rąk. Gracze typują, które rozwiązanie na koniec po odkryciu pięciu kart będzie zwycięskie. Krupierki STS mają świetny kontakt z graczami, którzy mogą komunikować się z nimi przy pomocy czatu.

W ramach zakładki BETGAMES podpięte są jeszcze zagraniczne, anglojęzyczne stoły do gry w wojnę, pokera i bakarata.

Obecnie tego typu rozgrywki są czymś nowym na polskim rynku bukmacherskim. Inne firmy również mają w planach otwarcie podobnych stołów do gier karcianych. W przypadku STS poker, wojna i bakarat cieszą się rosnącym zainteresowaniem ze strony klientów, którzy mają żyłkę do hazardu i lubią obstawiać gry karciane. Sami jesteśmy ciekawi, czy w najbliższym czasie oferta BetGames w STS będzie rozwijana o kolejne rozgrywki.

sts BETGAMES anglojęzyczne stoły do gry w wojnę, pokera i bakarata.

E-Sport

Kolejna zakładka na stronie STS to ESPORT. To tutaj znajdują się wszystkie istotne informacje poświęcone obstawianiu zakładów na sporty elektroniczne. Firmy bukmacherskie już dawno zrozumiały rosnące zainteresowanie rozgrywkami e-sportowymi, stąd nie dziwi fakt, że coraz częściej decydują się na wsparcie zakładki dedykowanej światowi gier.

W ramach działalności STS, możesz wziąć się za obstawianie meczy w kilku kategoriach. Obecnie dostępne są zakłady na następujące gry: Counter Strike, League of Legents, DOTA 2, StarCraft 2, WarCraft 3, oraz Valorant.

Zakładka ESPORT daje graczom możliwość podejrzenia aktualnie trwających i zbliżających się pojedynków w świecie sportów elektronicznych. STS oferuje zakłady na wszystkie najważniejsze ligi i puchary. W zakładce ESPORT można również podglądać transmisje na żywo dzięki funkcji streamingu live.

Co więcej, bukmacher udostępnia również kalendarz wydarzeń, podobny do kalendarza w ramach zakładów live. Cała oferta STS na ESPORT jest na tyle bogata, że każdy fan sportów elektronicznych znajdzie coś dla siebie.

aktualnie trwających i zbliżających się pojedynków w świecie sportów elektronicznych

Jak wnosi się zakład?

Przede wszystkim zachęcamy Cię, byś najpierw zapoznał się z ofertą zakładów bukmacherskich. Jak już wcześniej wspominaliśmy, w Polsce działa kilkanaście firm, które oferują legalną grę w oparciu o licencję Ministra Finansów. Najważniejszym krokiem do wygranych będzie naszym zdaniem wybór właściwego bukmachera, który zapewni Ci przyjemność z gry.

Kiedy już wybierzesz odpowiedniego buka, zarejestrujesz nowe konto gracza, zalogujesz się i wpłacisz pierwszy depozyt, przychodzi czas na postawienie pierwszego zakładu. Bez obaw, to nic trudnego. Pozwól, że pokażemy Ci krok po kroku jak obstawiać w STS i na czym polega wnoszenie zakładu u tego bukmachera.

Po zalogowaniu się na swoje konto, będziesz mógł dodawać zdarzenia do swojego kuponu. Najlepiej zacząć od znalezienia interesującego Cię wydarzenia sportowego. Jeśli chcesz obstawiać na przykład polską Ekstraklasę, przejdź do odpowiedniej zakładki, by znaleźć dostępne zakłady na najbliższą kolejkę spotkań. Wybierasz po prostu mecz, który Cię interesuje, a następnie Twoim oczom ukaże się lista wszystkich zakładów i kursów.

Skoro wspomnieliśmy o piłce nożnej, możemy na jej przykładzie przedstawić, jak wyglądają zdarzenia bukmacherskie. Akurat piłka nożna pozostaje najpopularniejszym sportem w zakładach bukmacherskich. Nie dziwi więc fakt, że tak dużo jest różnych kursów dostępnych dla poszczególnych wydarzeń. Możesz obstawić zakład na zwycięstwo gości lub gospodarzy. Dostępne są też zakłady na konkretny wynik całego meczu, albo do połowy. Na liczbę bramek, kartek, fauli. Nawet na to, co stanie się pierwsze w meczu – na przykład aut, faul czy rzut rożny.

Możesz postawić jeden z trzech rodzajów kuponów w STS, podając przy okazji swoją stawkę, którą chcesz zagrać. Dostępny jest kupon SOLO, czyli pojedynczy, gdzie obstawiasz tylko jedno konkretne zdarzenie. Następnie funkcjonuje kupon AKO, czyli akumulacyjny, złożony z co najmniej dwóch osobnych zdarzeń. STS udostępnia swoim klientom specjalny rodzaj kuponu systemowego, który nazywa się MAXIKOMBI.

Różnica między AKO i MAXIKOMBI jest taka, że w przypadku MAXIKOMBI nie wszystkie rezultaty muszą być trafione poprawnie, aby kupon był zwycięski. Z kolei kupon AKO to szansa na wysokie wygrane, ponieważ każdy kolejny dodany kurs jest przemnażany przez pozostałe zdarzenia, co przekłada się na większą sumę ogólną, którą możesz wygrać.

specjalny rodzaj kuponu systemowego, który nazywa się MAXIKOMBI.

W przypadku obstawiania zdarzeń na żywo, sprawa ma się nieco inaczej. W tym przypadku do czynienia mamy z osobnym kuponem SOLO, AKO lub SZYBKI ZAKŁAD. Zakłady bukmacherskie STS wychodzą swoim klientom naprzeciw, rozumiejąc jednocześnie, że obstawianie live wymaga szybkiego działania, by zdążyć zamknąć kupon przed obstawianym zdarzeniem. Dlatego właśnie obstawianie na żywo jest szybkie i bezproblemowe.

Również w tym przypadku określasz swoją własną stawkę na kuponie. Dodatkowo, możesz zaakceptować zmieniające się kursy. Jeżeli nie zaznaczysz tej opcji, bukmacher zamrozi aktualny kurs, który widnieje na stronie w momencie obstawiania przez Ciebie kuponu.

kupon bukmacherski

Niezależnie od rodzaju kuponu i zdarzeń, jakie obstawiasz w danym momencie, granie u bukmachera online jest bardzo łatwe. Intuicyjny interfejs i układ poszczególnych elementów pomaga w doborze odpowiednich kursów do swojego kuponu.

Po zagraniu kuponu pozostaje czekać na rozstrzygnięcie zdarzeń w spotkaniu sportowym. W przypadku nietrafionych wyborów, gracz przegrywa całą postawioną stawkę i nie zyskuje nic. Chyba, że korzysta akurat z jednego z dostępnych bonusów bez ryzyka, wtedy może albo wycofać kupon w promocji cashout, albo liczyć na odzyskanie wpłaty w ramach akcji cashback.

Jeżeli Twój kupon SOLO, AKO lub MAXIKOMBO okaże się zwycięski, czyli bezbłędnie wytypujesz wszystkie obstawione rozstrzygnięcia, zgarniasz pełną pulę. No, może nie do końca pełną, bo zgodnie z polskim prawem Twoja wygrana będzie pomniejszona o 12% podatku bukmacherskiego. STS odlicza podatek już na samym podglądzie kuponu, byś mógł podejrzeć ile faktycznie i realnie możesz zyskać na danym zakładzie.

Pozostaje jedynie dowiedzieć się, w jaki sposób można samodzielnie obliczyć potencjalną wygraną w ramach zakładów bukmacherskich. Nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy mieć pod ręką kalkulator, albo nawet policzyć sobie możliwą kwotę wygranej „na piechotę”. Jak już ustaliliśmy, wygrane pomniejszane są o 12% podatku bukmacherskiego w Polsce. Stąd, te 12% czy w zapisie ułamkowym 0,12 należy odjąć od całości, czyli 1. Pozostaje nam współczynnik 0,88 – za jego pomocą można łatwo obliczyć wysokość potencjalnej wygranej. Skorzystaj z poniższego wzoru:

Kurs całkowity x stawka x 0,88 = potencjalna wygrana.

Uwaga! Niektóre firmy bukmacherskie oferują specjalną akcję promocyjną, która polega na grze bez podatku bukmacherskiego. Korzystając z takiego bonusu, gracz ma szansę wygrać większą stawkę. Najczęściej oferta promocyjna jest obliczona tak, że bukmacher dodaje procent do Twojej potencjalnej wygranej, a następnie i tak zmniejsza ją o 12% (tego wymagają przepisy polskiego prawa!).

Koniec końców i tak zyskujesz na takim kuponie, najczęściej wychodząc na plus. Nie każdy bukmacher jest skory do takich bonusów, bo przecież spółki bukmacherskie też muszą z czegoś żyć. Niemniej jednak warto rozejrzeć się za promocją gra bez podatku bukmacherskiego.

Jak sprawdzić wyniki

Żeby dowiedzieć się ile udało Ci się wygrać, musisz koniecznie sprawdzić wyniki Twojego kuponu. Uspokajamy, nie musisz biegać po stronach z wynikami meczów. Bukmacher robi to za swoich użytkowników w taki sposób, byś mógł samodzielnie sprawdzić czy i ile wygrałeś. W przypadku kuponu akumulacyjnego informacje te sprawdzisz dopiero po zakończeniu ostatniego spotkania, które trafiło na Twój kupon.

Sprawdzić swoje wyniki można bardzo łatwo. W przypadku zakładów bukmacherskich STS, wystarczy zalogować się na swoje konto gracza. Następnie przejść do menu użytkownika, a w kolejnym kroku wcisnąć zakładkę „Moje Zakłady” albo „Moje Zakłady Live”. W zależności od tego, jakie kupony się obstawiało – tradycyjne przedmeczowe, a może na żywo w trakcie trwania spotkań?

Po przejściu do danej zakładki pojawi się lista obstawionych kuponów. Kliknięcie w konkretny zakład spowoduje pokazanie Ci szczegółowych danych na temat konkretnego kuponu. W taki sposób dowiesz się, czy udało Ci się poprawnie wytypować wszystkie rozstrzygnięcia zakładów.

Jeżeli gracz dużo i często, pewnie zainteresuje Cię przygotowana przez STS wyszukiwarka. W ramach tej funkcji będziesz w stanie określić zakres czasowy, by wyświetlić tylko te kupony, które Cię w danej chwili interesują. Filtrowanie wyników ułatwia poruszanie się po swoich dotychczasowych kuponach. Można dzięki temu również porównywać historię swojego obstawiania i na tej podstawie przygotować się do kolejnych zakładów.

również porównywać historię swojego obstawiania

Wypłacanie wygranej

Udało Ci się postawić zwycięski kupon i wygrałeś przyzwoitą kwotę? Gratulacje! Jeżeli uznasz, że pora na wypłatę wygranej z konta bukmacherskiego na konto bankowe, to teraz jest najlepszy moment, by poznać, jak to zrobić.

Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Moje konto”, a następnie klikniesz odnośnik „Wypłata”. Ważne jest, aby przed zleceniem wypłaty środków dokończyć pełną rejestrację konta. W tym celu należy zweryfikować swoje dane osobowe poprzez przesłanie skanu dowodu tożsamości oraz podanie numeru konta bankowego, którego jest się właścicielem.

Podczas wypłacania wygranych środków należy podać kwotę, którą chce się przelać na swój rachunek bankowy. Każdą wypłatę należy potwierdzić za pomocą wpisania hasła do swojego konta.

W przypadku STS oferowane są tak zwane szybkie wypłaty. Polegają one na tym, że bukmacher średnio co 15 minut zleca przelewy środków, które gracze uzyskać na swoje konto osobiste. Jednocześnie bukmacher zastrzega, że czas realizacji wypłaty uzależniony jest od docelowego banku. Choć STS współpracuje z większością czołowych banków w Polsce, czasami może się okazać, że zaksięgowanie przelewu zajmuje od jednego do dwóch dni roboczych.

Co ważne, bukmacher nie pobiera żadnych opłat manipulacyjnych za wypłatę środków. Zlecenie przelewu jest zatem w pełni bezpłatne.

Podczas wypłacania wygranych środków należy podać kwotę

Jak obstawiać mecze, by wygrywać?

Do tej pory omówiliśmy wszystkie techniczne zagadnienia obstawiania meczy na przykładzie zakładów bukmacherskich STS, jednego z liderów w naszym kraju. Skoro wiesz już jak grać w STS, to teraz czas odpowiedzieć na pytanie jak typować mecze, żeby zapewnić sobie wysokie wygrane.

Po pierwsze, polecamy skupienie się na dyscyplinach, które Cię interesują. Jeżeli nie czujesz się mocny w hokeju, a Twoją mocną stroną jest koszykówka, wybierz tę drugą dyscyplinę. Nawet, jeżeli widzisz niskie kursy zakładów na pewniaków, czasami nie warto ryzykować. Sport jest bardzo nieprzewidywalny i nigdy nie wiadomo, jakim rezultatem zakończy się dane spotkanie.

Po drugie, bądź cierpliwy. Nie od razu Rzym zbudowano i nie od razu zaczniesz wygrywać duże kwoty. Wszystko przyjdzie z czasem. Dlatego nie poddawaj się, jeśli kilka kuponów z rzędu „nie wejdzie”. Nie obstawiaj nic na siłę tylko po to, żeby się odegrać na bukmacherze. Daj temu czas. Zmień nastawienie, zacznij analizować, dokształć się w temacie bukmacherki. A potem atakuj ponownie.

Po trzecie, graj rozważnie. Zalecamy, aby nie podejmować pochopnych decyzji, nie działać emocjonalnie. Do zakładów bukmacherskich podchodź z „zimną głową”. To naprawdę istotna sugestia, której warto się trzymać.

Obstawianie meczy pewniaki

W Internecie znajdziesz pełno stron, które oferują bezpłatne typy bukmacherskie. Na nich gracze dzielą się swoimi kuponami przedmeczowymi, wspólnie analizują i przygotowują się do obstawiania. Wielu graczy, którzy dopiero uczą się gry u bukmachera, korzysta z pomocy prognoz bukmacherskich. Obstawianie meczy za darmo to z pozoru fajna sprawa, prawda? Wkład finansowy dla darmowych typów nie jest wymagany, choć nie zawsze prognozy te są trafne. Sport jest nieprzewidywalny, ale o tym już pisaliśmy.

Na pewno nie zalecamy korzystania z płatnych usług prognostyków bukmacherskich. Od takich ekspertów również roi się w Internecie. Radzimy omijać ich szerokim łukiem, tym bardziej, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodą z zakładami bukmacherskimi. Na początek lepiej poznać specyfikę gry, poznać dokładnie zasady działania bukmacherów, a także opracować własną strategię gry.

To właśnie odpowiednia umiejętność analizowania wydarzeń będzie kluczowa, jeśli chodzi o przygotowanie się do dalszej gry u bukmachera. Prowadź swój własny dzienniczek, może być w postaci arkusza kalkulacyjnego w programie Excel. W ten sposób uzyskasz dużo przydatnych informacji na temat dyscypliny i ligi, którymi się interesujesz.

W trakcie własnych indywidualnych analiz bukmacherskich możesz korzystać z dostępnych na stronach bukmachera statystyk. Na pewno warto zwracać uwagę na aktualną sytuację w tabeli, stosunek strzelonych i straconych bramek, historię bezpośrednich starć danych drużyn. Ważne są też morale przedmeczowe, a także bieżąca sytuacja w klubie.

Często pewniak wystawia na mecz z outsiderem drugi komplet zawodników, co może spowodować jego nieprzewidywalną przegraną. Dlatego do każdego spotkania warto podchodzić z pewną rezerwą i dokładnie przygotować się przed obstawieniem kuponu.

100% pewności – czy to możliwe?

Jeśli interesują Cię mecze obstawianie ich powinno przynosić przede wszystkim satysfakcję i wysokie wygrane. Problem w tym, że nawet jeśli obstawiamy pewniaków, nigdy nie mamy 100% pewności, że outsider nie sprawi w spotkaniu niespodzianki.

No to jak typować mecze, żeby wygrywać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Prawidłowe obstawianie meczów to wynik wielogodzinnych analiz, budowania strategii, porównywania ogromu czynników. A na koniec i tak okazuje się, że wygrywa ten, który od początku był skazywany na porażkę.

Obstawianie meczy online zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Jeżeli przejrzysz zasoby bukmacherów, to znajdziesz informacje, że strony do obstawiania meczy nie gwarantują wygranych. Koniec końców jest to rodzaj hazardu, a gracz musi zdawać sobie sprawę, że ryzykuje utratę środków finansowych w przypadku przegranego kuponu.

No dobrze, 100% pewności nie ma, ale są też dobre wiadomości na pocieszenie. Swoje szanse na wysokie wygrane można stopniowo zwiększać, a to przede wszystkim dzięki odpowiedniemu przygotowaniu się do gry. Kluczowe mogą być dwa elementy, o których zaraz napiszemy bardziej szczegółowo: właściwe ulokowanie środków finansowych oraz obstawianie zakładów systemowo.

Odpowiednie lokowanie budżetu

Przygotowując się do obstawiania meczy u bukmachera musisz przeanalizować mnóstwo czynników. To czasochłonne i trudne z początku, ale z czasem przekonasz się, że poprawna analiza jest kluczowa, jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na wygraną.

W kontekście wykorzystywania swojego budżetu, polecamy rozwagę. Nie warto działać na zasadzie hurra optymizmu. Wyobraź sobie taką sytuację. Wielokrotny mistrz kraju gra z beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywkowej. Teoretycznie mistrz ma zawsze o wiele większe szanse na zwycięstwo. Wie o tym każdy kibic, wiedzą o tym również bukmacherzy. Z tego powodu kurs na pewniaka jest o wiele niższy, niż na outsidera.

Jeśli kurs będzie wynosił na przykład 1,2, a Ty będziesz chciał wpłacić duża kwotę na takie rozstrzygnięcie, to ile zyskasz? Jeśli postawisz 100 zł, to według kursu powinieneś dostać 120 zł. Pamiętaj jednak o podatku bukmacherskim w wysokości 12%. Pozostanie Ci 105,60 zł. Czyli na plusie będziesz jedynie 5,60 zł. A jeśli beniaminek sprawi niespodziankę? Stówka przepadnie.

Dlatego zalecamy rozważne lokowanie budżetu. Szczególnie na początku gry lepiej będzie, jeśli będziesz korzystać z niższych stawek, by zmniejszyć ryzyko wysokich przegranych.

Obstawianie meczy systemem

Jak obstawiać mecze systemem? Pojęcie systemu może wydawać się początkującym graczom czymś abstrakcyjnym i niezwykle skomplikowanym. Nie do końca tak jest. Oczywiście gra systemem również nie zapewnia 100% pewności wysokich wygranych. Wciąż jednak jest to sposób na nieco bardziej skuteczniejsze obstawianie meczy online.

Obstawianie meczów systemem polega na właściwym dobieraniu stawek pod kolejne zakłady bukmacherskie. Ich oczywistym i nadrzędnym celem jest maksymalizacja szans na konkretny zysk. Szukając właściwych systemów dla swoich potrzeb, wypróbuj jeden z podanych niżej:

 • Płaska stawka,
 • Stawkowanie procentowe,
 • Stawkowanie modulowane,
 • Stały profit,
 • Progresja,
 • System Paroli,
 • 1–3–2–6,
 • Piętnastka,
 • Greenwood
 • System Kelly’ego,
 • System Labouchere’a,
 • System Martingale’a (progresja klasyczna),
 • System Fibonacciego,
 • System d’Alemberta.

Pamiętaj jednak, że nawet najlepszy system nie zapewnia nigdy 100% pewności wygranych. Minimalizuje on jednak ryzyko przegrania zbyt wysokich stawek, przy jednoczesnej maksymalizacji zysków z niskiej stawki na kuponie. Warto zapoznać się z jednym z popularnych systemów, by pociągnąć swoje obstawianie meczy online na inny poziom.

Graj z rozwagą

Na koniec warto podsumować wszystkie nasze rady odnośnie obstawiania meczy jednym prostym hasłem. Graj z rozwagą. Nie podejmuj pochopnych decyzji, nie działaj emocjonalnie, zaufaj analityce i statystyce. Cokolwiek robisz, rób to z głową. Jednocześnie jednak nie poddawaj się, jeśli Twoje kupony są przegrane. Zmień sposób gry, poszukaj nowych systemów, przygotuj się do kolejnego obstawiania.

Pamiętaj, że zakłady bukmacherskie mogą powodować uzależnienie. Jeśli nie radzisz sobie z problemami, zgłoś się po pomoc do specjalisty. Dzięki odpowiedzialnej i rozważnej grze zminimalizujesz ryzyko uzależnienia się od zakładów bukmacherskich.

Похожие записи

Komentarz

Ваш адрес электронной почты не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *