Bukmacher bez podatku
20 kwi 2021 48 0

Bukmacher bez podatku

Bukmacher bez podatku

Podatki. Chyba nikt ich nie lubi, prawda? Niestety rzeczywistość jest dziś taka, że nawet u bukmachera trzeba płacić podatek. I to nie byle jaki, bo w wysokości aż 12%. Podatek bukmacherski w Polsce dotyczy opłaty pobieranej od potencjalnej wygranej. W ten sposób znacznie zmniejszają się wysokości kwot, jakie można uzyskać za poprawne typowanie. Czy w naszym kraju można legalnie grać bez podatku? Przyglądamy się bliżej tej kwestii, by zweryfikować, jak obejść konieczność płacenia daniny do Skarbu Państwa.

Legalni bukmacherzy bez podatku

Zacznijmy od rzucenia światła na historię najnowszą zakładów bukmacherskich w Polsce. 1 kwietnia 2017 roku, w Prima Aprilis, nikomu nie było do śmiechu. Wtedy właśnie weszła w życie nowelizacja tak zwanej ustawy hazardowej. Spowodowała ona totalną rewolucję w kwestii zakładów bukmacherskich działających na terenie naszego kraju. Od tej pory bukmacherzy zobowiązani są uzyskać licencję Ministra Finansów na legalne prowadzenie swojej działalności w Polsce. Zmiana prawa spowodowała, że kilku czołowych zagranicznych bukmacherów przestało świadczyć usługi nad Wisłą, niektórzy wciąż czekają na legalizację swoich usług.

Legalni bukmacherzy bez podatku w Polsce

W związku z nowelizacją ustawy hazardowej w życie wszedł nowy podatek. Jeżeli firma bukmacherska legalnie działa na podstawie licencji Ministra Finansów, musi płacić podatki. Ten nowy podatek bukmacherski wynosi aż 12% i obliczany jest od potencjalnej wygranej gracza. Kto zatem tak naprawdę płaci – bukmacher, a może gracz?

Zmiany w prawie przyczyniły się na jakiś czas do spadku zainteresowania zakładami bukmacherskimi. Jednak firmy, którym udało się szybko zalegalizować swoją działalność, zaczęły szukać sposobów na przekonanie do siebie klientów. Jedną z kwestii, z którą chciano sobie poradzić, był właśnie podatek bukmacherski. Szczęśliwie dla graczy, bukmacherzy znaleźli wyjście z sytuacji.

Pierwszym przypadkiem firmy, która dała możliwość legalnej gry bez podatku były zakłady bukmacherskie forBET. Spółka ta swój debiut miała w 2016 roku, a po wejściu w życie 12% podatku pozwoliła graczom na grę bez potrącania opłaty na rzecz państwa. Promocja nie trwała jednak zbyt długo, ale spowodowała coś o wiele lepszego. Inni bukmacherzy poszli za przykładem forBET i również proponowali typerom grę bez podatku.

Czym jest podatek bukmacherski?

Podatki to podpora kapitalizmu, dzięki której Skarb Państwa ma pieniądze, którymi może dalej zarządzać. Nie wchodźmy jednak zbyt głęboko w polityczno-ekonomiczne dywagacje. Wyboru nie mamy, musimy zaakceptować płacenie podatków, w tym również podatku bukmacherskiego. Prawdopodobnie nie ucieszy Cię informacja, iż de facto funkcjonują dwa rodzaje tego podatku.

Czym jest podatek bukmacherski?

Pierwszy to opłata w wysokości 12%, pobierana od potencjalnej wygranej. Niestety, zakłady bukmacherskie też muszą jakoś zarabiać, stąd scedują ten podatek na gracza. Dodając wydarzenia na kuponie bukmacherskim kalkulatory zwykle obliczają możliwą wygraną już pomniejszoną o 12% podatku. Szczęśliwie, nie trzeba nic więcej robić, gdyż ten proces jest zautomatyzowany. Stąd bierze się też współczynnik 0,88 przez który należy pomnożyć stawkę i kurs.

Na tym niestety nie koniec. Drugi podatek odnosi się do wygranej. Jednak tu pojawia się światełko nadziei, ponieważ dotyczy on tylko wygranych powyżej kwoty 2280 PLN. W przypadku wszystkich wyższych kwot należy dodatkowo liczyć się z faktem potrącenia dodatkowych 10% podatku.

Oblicza się go od całej wygranej, a nie jedynie od nadwyżki. Stąd, wygrywając 3000 PLN, 300 PLN trzeba oddać Państwu. Opłatę pobierze za Ciebie bukmacher i samodzielnie przeleje ją do Urzędu Skarbowego. Ty jednak będziesz musiał wypełnić dokument PIT-8AR. Dlatego wielu graczy decyduje się na rozbijanie dużych kuponów na mniejsze w taki sposób, by potencjalna wygrana wynosiła mniej niż 2280 PLN.

Zakłady bukmacherskie bez podatku? Tak, istnieją!

Na szczęście u legalnych polskich bukmacherów możemy trafić na atrakcyjne promocje, w tym związane z grą bez podatku. Postanowiliśmy zebrać najważniejsze bonusy tego typu. Zobacz, jaka jest nasza ocena promocji bez podatku u polskich bukmacherów.

BETFAN

Zarejestruj się u bukmachera BETFAN, aby móc skorzystać z atrakcyjnej promocji na grę bez podatku. Ta firma, której twarzą jest człowiek-instytucja, Mariusz Pudzianowski, pozwala legalnie obstawiać zakłady bukmacherskie bez podatku. Oprócz tego, bukmacher stale przygotowuje ciekawe promocje tymczasowe. Z kolei na nowych graczy czeka świetny pakiet powitalny bonusów na start. Dzięki nim można zyskać jeszcze więcej, a intratny cashback sprawi, że szybko zapomnimy o zmianach w prawie bukmacherskim.

Betfan Legalny bukmacher bez podatku

Obstawiając w zakładach bukmacherskich BETFAN można trafić na specjalną promocję dedykowaną grze bez podatku. Jest to w pełni legalny sposób na zwiększenie swoich zysków z kuponów. Warto jednak zaznaczyć, że zgodnie z prawem bukmacherzy i tak muszą płacić podatki do Urzędu Skarbowego. W przypadku promocji BETFAN opłata ta nie jest jednak pobierana od gracza. W jaki sposób uzyskać do niej dostęp?

Podstawowym założeniem gry bez podatku w BETFAN jest dodanie +14% do potencjalnej wygranej. Dzięki temu poniesione w normalnych warunkach straty wyrównają się, a gracze wręcz wyjdą na plus. Aby otrzymać szansę na bonus należy do zakładów AKO po rejestracji dodać przynajmniej trzy zdarzenia o kursie minimalnym 1.35.

Jeżeli w trakcie rejestracji wykorzystasz kod promocyjny BETFAN, uzyskasz również dostęp do pakietu na start. Znajdziesz w nim przede wszystkim atrakcyjny cashback, którego warunki obrotu nie są nadto skomplikowane. Bukmacher z Pudzianem daje też szansę brać udział w rankingach graczy, które przypominają programy lojalnościowe. Warto na bieżąco śledzić aktualne promocje BETFAN.

Betfan promocja bukmachera gra wolna od podatku

BETCLIC

W przypadku zakładów bukmacherskich Betclic mamy do czynienia z promocją, której nazwa brzmi Mutli+. W ramach tego programu promocyjnego można cieszyć się o wiele większymi wygranymi. Pod warunkiem, że korzysta się z kuponów akumulacyjnych. Jak działa bonus Multi+ w Betclic?

Betclic Legalny bukmacher bez podatku

To bardzo proste. Wystarczy zagrać kupon AKO, dodając do niego minimum 5 zdarzeń. W przypadku poprawnie wytypowanych rozstrzygnięć, bukmacher powiększa wygraną gracza. Jest w sumie dziesięć progów procentowych, których wysokość zależy od liczby zakładów na jednym kuponie AKO.

Przy minimalnej liczbie 5 zdarzeń, dodatek wynosi +7%. Już przy 7 zdarzeniach na kuponie zaczyna się gra bez podatku, ponieważ bukmacher dorzuca +15% do potencjalnej wygranej. Maksymalnie można zgarnąć aż +50%, ale wtedy trzeba celować w tasiemce z minimum 14 zdarzeniami. Co ciekawe, w ramach jednego kuponu można kombinować ze sobą zdarzenia przedmeczowe i te z oferty na żywo.

W Betclic kod promocyjny dla nowych graczy dodatkowo odblokowuje dostęp do wysokiego cashbacku. To jednak akcja Multi+ cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem wśród graczy. Nie tylko ze względu na możliwość gry bez podatku, ale również zyskania dodatkowych funduszy w ramach wygranej.

betclic promocja Mutli + Obstawiaj zakłady i zdobywaj więcej

PZBUK

Polskie Zakłady Bukmacherskie, czyli PZBuk, wśród swoich ofert promocyjnych posiadają akcję o nazwie Kombo+. Podobnie, jak to ma miejsce w przypadku Betclic, tutaj również bukmacher powiększa wygrane o konkretny procent. Warunki promocji są jednak nieco inne, więc warto się również im przyjrzeć z bliska.

PZBuk Legalny bukmacher bez podatku

Aby skorzystać z promocji Kombo+ należy obstawić kupon AKO z co najmniej 3 zdarzeniami. Początkowy bonus jest dość skromny i wynosi jedynie 2%. Rośnie od jednak w miarę dodawania kolejnych zdarzeń do kuponu. Maksymalnie wynieść może aż 25% – wystarczy, że na kuponie pojawi się co najmniej 7 zakładów.

Warto zaznaczyć równocześnie, iż PZBuk nie pozostawia graczom dowolności w przypadku obstawiania zakładów. Oferta promocyjna Kombo+ obejmuje wyłącznie zakłady przedmeczowe. Co więcej, dotyczy ona jedynie wybranych dyscyplin i lig. Na szczęście można śmiało obstawiać najważniejsze wydarzenia ze świata piłki nożnej, tenisa, siatkówki, piłki ręcznej i koszykówki. Należy jednak sprawdzić dokładnie, które ligi kwalifikują się do promocji bez podatku.

W PZBuk można zbierać punkty w ramach programu lojalnościowego, które następnie wymienia się na dodatkowe atrakcyjne bonusy. Oferta tego bukmachera stale się rozrasta, a akcja promocyjna Kombo+ to świetna okazja, by zwiększyć swoje wygrane.

bukmacher pzbuk podwyższa wpłaty o procent podatków

Bukmacher bez podatku w Polsce – czy warto?

Promocje bukmacherskie, które wymieniliśmy wcześniej, to idealne przykłady, że gra bez podatku jest możliwa. I w pełni legalna! Ważne jednak, by obstawiać zakłady wyłącznie u licencjonowanych w Polsce bukmacherów, by uniknąć ewentualnych problemów z prawem.

Bukmacher bez podatku w Polsce

Legalni bukmacherzy w naszym kraju tak czy inaczej płacą podatki. W przypadku promocji, mamy do czynienia z przeniesieniem podatku od wygranej w zakładach bukmacherskich na bukmachera.

Zwykle potencjalna wygrana powiększa się o dany procent tak, by gracz odczuł wyraźną różnicę. W przypadku najlepszych promocji nie tylko „odzyskujemy” utracony podatek, ale wręcz możemy zyskać jeszcze więcej.

Dlatego nasza ocena bukmacherów bez podatku w Polsce jest jak najbardziej pozytywna. Warto korzystać z bonusów bukmacherskich, by po prostu wygrywać więcej kasy!

Zakłady bukmacherskie bez podatku

Każdy legalny bukmacher bez podatku w Polsce może zaproponować swoim klientom taką atrakcyjną opcję. Korzystanie z niej przynieść może o wiele wyższe wygrane, co przekłada się na większe zainteresowanie bukmacherami wśród graczy. Pamiętaj jednak, by sprawdzić, czy dana firma posiada licencję Ministra Finansów. Graj odpowiedzialnie i tylko u legalnych polskich bukmacherów.

Warto również sprawdzić warunki danej promocji. Wiele bonusów obarczonych jest warunkami obrotu, które należy spełnić, aby uzyskać dostęp do dodatkowych środków. Gra bez podatku zwykle nie podlega dodatkowym warunkom, choć mogą jej dotyczyć pewne ograniczenia. Pamiętaj również, by podczas rejestracji nowego konta bukmacherskiego wykorzystać kod promocyjny. Dzięki niemu uzyskasz dostęp do całego pakietu bonusowego na start!

FAQ

Czy istnieje legalny bukmacher bez podatku?

Tak. Warto jednak zaznaczyć, iż podatki w Polsce płacić trzeba. Gra bez podatku w zakładach wzajemnych polega na przeniesieniu odpowiedzialności za poniesione koszty na bukmachera. W ten sposób gracz może zyskać wyższe wygrane.

Czym tak naprawdę jest obstawianie bez podatku?

Legalni bukmacherzy bez podatku oferują dodatkowy procent do potencjalnych wygranych. Normalnie, odlicza się od nich 12% podatku, jednak w tym przypadku zakłady bukmacherskie podatek biorą na siebie. Promocje tego typu dotyczą kuponów AKO, a finalny zysk zależy od liczby dodanych do kuponu zdarzeń.

Jak wygląda podatek od zakładów bukmacherskich?

Podatek od zakładów bukmacherskich wynosi 12% i jest odliczany od potencjalnej wygranej na kuponie. Jeżeli wygrana z jednego kuponu wyniesie więcej niż 2280 PLN, należy zapłacić jeszcze dodatkowy podatek od wygranej w zakładach bukmacherskich. Wynosi od 10%, bukmacher pobiera go samodzielnie, a gracz musi rozliczyć się z wygranej na formularzu PIT-8AR.

Похожие записи

Komentarz

Ваш адрес электронной почты не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *