Który bukmacher ma najwyższe kursy?
06 kwi 2021 40 0

Który bukmacher ma najwyższe kursy?

Szukasz najlepszego bukmachera, który posiada w swojej ofercie najwyższe kursy? Nic dziwnego! To właśnie od kursów bukmacherskich zależy wysokość Twojej wygranej – im wyższe kursy, tym większe wygrane. Warto brać pod uwagę każdy szczegół, by pomnażać zyski. Jaki bukmacher oferuje najwyższe kursy? Odpowiadamy Wam na zadane pytanie i przedstawiamy naszą analizę.

Na początek przypomnijmy i wyjaśnijmy, co to jest kurs bukmacherski i na czym on właściwie polega?

Kurs bukmacherski służy do odpowiedniego wyrażania prawdopodobieństwa wystąpienia danego zdarzenia w meczu/spotkaniu. Łatwo można się domyślić, że niski kurs to duże prawdopodobieństwo, a wysoki kurs – małe prawdopodobieństwo. Ale nie zawsze :)! Wysokość samego kursu bezpośrednio przekłada się na wielkość Twojej wygranej, ponieważ w zakładzie AKO najpierw mnożymy razem wszystkie kursy przez siebie, co daje nam kurs całkowity – stanowi on mnożnik stawki, co w rezultacie daje ewentualną wygraną. W kuponie SOLO kurs obstawionego przez nas zdarzenia jest taki sam jak kurs końcowy.

W przypadku kursów, nie można zapomnieć jeszcze jednym bardzo ważnym czynniku. To marża, czyli zysk, jaki bukmacher osiąga na każdym zakładzie bez względu na końcowy wynik. Im marża jest niższa – tym kurs wyższy, a taki bukmacher jeszcze bardziej atrakcyjniejszy. Marża bukmacherska przeważnie kształtuje się na poziomie 3 do 5%. To korzystne wartości, a kursy z takim współczynnikiem marży bukmacherskiej są naprawdę opłacalne.

przykłady kursów u bukmacherów

Co oznaczają kursy bukmacherskie?

Kursy bukmacherskie - co to?

Na ‘chłopski rozum’, kursy bukmacherskie to szanse, jakie bukmacher przewiduje na wybrane zdarzenie. Wynikiem zakładu wzajemnego niekoniecznie musi być tylko wygrana, remis czy też przegrana. Często mamy do czynienia z innymi rezultatami np. która drużyna strzeli pierwszą bramkę, ile będzie fauli lub rzutów rożnych podczas spotkania, czy też kto zwycięży 4 kwartę. Ile graczy, tyle możliwości występuje.

W świecie bukmacherskim jest aż 5 podstawowych rodzajów kursów, a są nimi kursy:

 • dziesiętne
 • ułamkowe
 • amerykańskie
 • indonezyjskie
 • malezyjskie

W Polsce zdecydowanie najbardziej popularnym rodzajem kursów są kursy dziesiętne. To właśnie z nimi możemy się spotkać podczas grania na poszczególnych stronach bukmacherskich. Należy pamiętać, że nie ma w nich żadnej różnicy oprócz nazewnictwa, bowiem w praktyce oznaczają to samo.

Jaki bukmacher ma najwyższe kursy?

Legalny Bukmacher z najwyższym kursem

Analizując poszczególne oferty bukmacherów pod kątem kursów, trzeba pamiętać o jednej ważnej zasadzie: w Polsce można grać tylko i wyłącznie u legalnych bukmacherów. W sporej ilości zestawieniach widniejących w Internecie, można znaleźć nielegalne firmy, które mają w swojej ofercie wysokie kursy, natomiast gra u nich może wiązać się z odpowiedzialnością karną. Jeśli chcesz mieć pewność, korzystaj tylko z wysokich kursów u legalnych polskich bukmacherów.

Odpowiadając na pytanie, jaki bukmacher ma najlepsze kursy, przeanalizowaliśmy ofertę na piłkę nożną, jako iż stanowi ona 70% wszystkich zakładów u bukmacherów. Naszym zdaniem, będzie to dobry wyznacznik tego, jaki bukmacher ma najwyższe kursy do zagrania.

Piłka nożna znajduje się w ofercie każdego legalnego polskiego bukmachera. Pod uwagę wzięliśmy rozgrywki europejskich lig (np. Bundesliga, Premier League, La Liga, Serie A czy też naszą rodzima Ekstraklasa), a także mecze Ligi Mistrzów czy Ligi Europy. Oczywiście u wszystkich poniżej przedstawionych bukmacherów,możemy obstawiać zarówno zakłady przedmeczowe jak i zakłady live.

 1. STS – wyrównane i wysokie kursy

Legalny bukmacher STS kursy - wyrównane i wysokie

Jeden z największych bukmacherów w Polsce, czyli STS trzyma wysokie oraz wyrównane kursy we wszystkich ligach i sportach. Bukmacher ten nie faworyzuje szczególnie żadnej ligi, oferując na wybrane rozgrywki kursy odbiegające od normy. Średnia marża w STS wynosi 4.5%. Zauważyliśmy, że w STS zazwyczaj są najlepsze kursy na underdogów, czyli drużyny, które w oczach bukmachera nie są pretendentami do zwycięstwa. Obstawiając outsiderów w STS, można często zetknąć się z bardzo atrakcyjnymi kursami.

 1. BETFAN – super oferta kursowa

Super oferta kursowa legalnego bukmachera BETFAN

Uczciwe stwierdzamy, że Betfan nie należy do czołówki bukmacherów, jeśli chodzi o wysokość kursów, ale dzięki ofercie Matchday BOOST można wyłapać u niego prawdziwe okazje.

Matchday BOOST to codzienna okazja zagrania wybranych przez bukmachera typów, które zostały dodatkowo doładowane w ramach oferty. Co to oznacza? W Betfan na wybrane zdarzenia znajdziesz najwyższy kurs spośród wszystkich legalnych bukmacherów. Zakłady z wspomnianej promocji Matchday BOOST widnieją w zakładce “specjalne” na stronie, którego ikoną jest sam Pudzian. Warto śledzić fanpage Betfan na Facebooku, na którym na bieżąco wrzucane są infografiki przedstawiające mecze z podwyższonymi kursami.

Matchday Boost promocja Betfan

Ofertą Matchday BOOST objęte są jedne z najpopularniejszych wydarzeń sportowych takich jak np. spotkanie Real – Barcelona, ale znajdziemy w nich także mecze z najlepszej ligi świata – Ekstraklasy :).

 1. BETCLIC – z wysokimi kursami

BUKMACHER BETCLIC Z WYSOKIMI KURSAMI

Betclic posiada bardzo duże doświadczenie na rynkach zagranicznych, gdzie liczą się atrakcyjne kursy. Owy bukmacher także przeniósł swoją ofertę do Polski, gdzie oferuje bardzo dobre kursy! Średnia marża u bukmachera Betclic oscyluje na poziomie 3.5 do 4%, a to sprawia, że wydarzenia sportowe można obstawiać po naprawdę wysokich i atrakcyjnych kursach.

W Betclic mamy także opcję BOOST, czyli Super Kursy. To codzienne nowe zdarzenia, na które kursy są podwyższane, tak żeby można było wygrać znacznie więcej. Zazwyczaj dziennie Betclic udostępnia 2-3 zdarzenia w formie BOOST.

 1. eTOTO

Bukmacher Etoto - jursy i promocja etotomania

Ten bukmacher oferuje nieco wyższe kursy, niż inne firmy znajdujące się na Polskim rynku. Jednak głównymi zaletami tego bukmachera są przeróżne akcje, organizowane przy okazji większych i ważniejszych wydarzeń sportowych. Oprócz tego mamy także do czynienia z promocją o nazwie ETOTOMANIA, w której możemy otrzymać przeróżne bonusy, w tym np. freebety.

 1. PZBUK

Kursy legalnego bukmachera PZBuk

PZBUK na tym tle wypada stosunkowo dobrze.. Jego średnia marża na mecze piłkarskie oscyluje na poziomie 5,0%. Co więcej, nie najlepiej prezentują się marże na La Liga, Seria A czy Premier League. Jednak znacznie lepiej w przypadku Bundesligi (oferuje on jedne z wyższych kursów na polskim rynku). Występowały także przypadki, że kursy na Ekstraklasę były w PZBUK najwyższe!

FAQ

 1. Jaki bukmacher ma najlepsze kursy?

Sprawdziliśmy i najlepsze średnie kursy dostępne były u bukmacherów: Betclic, STS i Betfan.

 1. Co oznacza kurs bukmacherski?

Kurs bukmacherski to prawdopodobieństwo, jakie dany bukmacher wystawia w wydarzeniu. Jest to tym samym mnożnik naszego kuponu. Im wyższy kurs – tym wyższe wygrane na kuponie.

 1. Czy istnieją promocje na wyższe kursy?

Jak najbardziej! Kilku bukmacherów oferuje promocje, dzięki którym wybrane mecze obstawisz po najlepszych kursach na rynku.

Takie oferty dostępne są w Betclic (Super Kursy) i Betfan (Matchday BOOST).

 1. Jak czytać kursy bukmacherskie?

Na kursy bukmacherskie składa się ogromna ilość czynników. To jak je czytać zależy od tego, co tak właściwie Cię interesuje: prawdopodobieństwo czy potencjalna wygrana. To ostatnie może okazać się łatwiejszym orzechem do zgryzienia, bowiem możesz jednocześnie otrzymać odpowiedź na prawdopodobieństwo po uprzednio odpowiedniej dokonanej analizie.

Похожие записи

Komentarz

Ваш адрес электронной почты не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *