Promocje bukmacherskie

Promocje bukmacherskie to stały element gry u legalnych polskich bukmacherów. Firmy oferujące zakłady wzajemne prześcigają się w kuszących ofertach zarówno dla nowych, jak i powracających graczy. Nagradzanie za założenie konta, jak również za lojalność, stały się czymś oczywistym na polskim rynku bukmacherskim. Warto jednak zaznaczyć, że każdy legalny bukmacher promocje może mieć inne. Z tego powodu zdecydowaliśmy się zebrać szereg najistotniejszych informacji na ten temat. W poniższym artykule znajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć, by zrozumieć promocje bukmacherskie 2021. Podzielimy się także kodami bonusowymi na najlepsze pakiety dla graczy!

Promocje bukmacherskie 2021

Zakłady bukmacherskie w Polsce od lat rozwijają się w dobrym kierunku. Wraz z pojawianiem się nowych spółek bukmacherskich na rodzimym rynku, zmienia się ich podejście do klienta. Coraz częściej można wywnioskować, że wygoda i dobro graczy stoją na pierwszym miejscu. Bezpośrednio ze zmianą podejścia związane są promocje bukmacherskie, które mają na celu przyciągnąć nowych klientów. Aktualne promocje można podzielić na bonus powitalny oraz bonusy dla stałych graczy. Zobaczmy, czym obie oferty różnią się od siebie, a także co może je łączyć.

Promocje bukmacherskie dla nowych graczy (bonus na start)

Bonus powitalny na start dla nowych graczy to zwykle hojna oferta, która ma przekonać klientów do założenia konta u danego bukmachera. Zakłady bukmacherskie promocje te przygotowują zazwyczaj obszerne i rozbudowane. W ten sposób każdy potencjalny gracz może znaleźć coś dla siebie. Jaki bonus na start jest najpopularniejszy na polskim rynku bukmacherskim? Cóż, możemy wyróżnić kilka rodzajów promocji na start:

 • Bonus od pierwszego depozytu. Ty wpłacasz kasę, a bukmacher podwaja wartość wpłaty w formie środków bonusowych. Maksymalna wysokość bonusu zależy od aktualnej promocji w danej firmie. Środki bonusowe są zwykle obciążone warunkami obrotu. Można je traktować w roli dodatkowych funduszy, którymi grając nie ryzykujemy utraty prywatnych środków finansowych.
 • Zakład bez ryzyka – cashback. Ten rodzaj promocji polega na możliwości otrzymania zwrotu za przegrany kupon. Tutaj również każdy bukmacher podchodzi do warunków finansowych promocji indywidualnie. Cashback można otrzymać najczęściej za pierwszy nietrafiony kupon. Dzięki temu gracz nie ponosi ryzyka utraty pieniędzy na początku swojej przygody z bukmacherką.
 • Darmowy zakład – freebet. Jeśli chodzi o promocję zakłady bukmacherskie często dzielą się darmowymi freebetami. Ten bonus polega na otrzymaniu dodatkowych środków na obstawianie kuponów z konkretnej oferty. Gracze upodobali sobie darmowe zakłady, a legalni bukmacherzy w Polsce wykorzystują to, by przyciągać do siebie klientów. Freebet nie jest obarczony ryzykiem utraty pieniędzy, choć zazwyczaj obowiązują zasady obrotu bonusem.

Promocje bukmacherskie dla stałych i lojalnych graczy

Zakłady bukmacherskie promocje przygotowują także dla stałych graczy, którzy powracają i są lojalni. Aby ich wynagrodzić, niektórzy bukmacherzy budują specjalne programy lojalnościowe. Do wygrania są bonusy i promocje, a nierzadko także nagrody rzeczowe lub bilety na wydarzenia sportowe.

Często można trafić także na promocje bukmacherskie ograniczone czasowo. Pojawiają się one raz na jakiś czas i mogą być związane na przykład z ważnymi wydarzeniami sportowymi. W celu zachęcenia graczy do obstawiania, bukmacher może zaproponować freebet lub niewielki cashback na dane wydarzenie.

Na stronach internetowych legalnych polskich bukmacherów znajdują się specjalne zakładki dedykowane bonusom. Aktualne promocje można także dostać w postaci newslettera na adres mailowy. Jest to szczególnie ważne z perspektywy osób, które lubią korzystać z dodatkowych bonusów bukmacherskich.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wszystkich promocji bukmacherskich, koniecznie śledź także naszą stronę. Na bieżąco aktualizujemy informacje o kodach bonusowych, wrzucamy też artykuły i recenzje najlepszych promocji.

Kody promocyjne – czym są i co dają?

Kod promocyjny to bardzo ważny element gry u legalnych polskich bukmacherów. Ta sekcja powinna szczególnie zainteresować wszystkich, którzy dopiero zamierzają założyć konto bukmacherskie. To właśnie podczas rejestracji należy podać kod bonusowy, by odblokować najlepszy pakiet powitalny na start.

Gdzie znaleźć najlepszy kod promocyjny na start? Bukmacherzy udostępniają na swoich stronach tylko kody do podstawowych pakietów bonusowych. Dostępne są również specjalne kody, które nasz serwis otrzymał bezpośrednio od najlepszych polskich bukmacherów. Dzięki temu dzielimy się nimi z Wami, byście mogli odblokować dodatkowe promocje bukmacherskie. Kompletną listę zawarliśmy w wygodnej tabeli, która znajduje się poniżej:

ZAKŁADY BUKMACHERSKIE BONUS NA START VIP KOD PROMOCYJNY
STS standardowa oferta 1465 PLN

+ 35 PLN więcej

STSVIP
Betclic standardowa oferta 500 PLN

+ 50 PLN więcej

B550
Betfan standardowa oferta 1600 PLN BFVIP
PZBuk standardowa oferta 500 PLN

+ 20 PLN więcej

PZVIP
ETOTO standardowa oferta 200 PLN

+ 500 PLN więcej

Nie jest wymagany

W jaki sposób można odblokować promocje bukmacherskie na start? Przewidziane są one tylko i wyłącznie dla nowych graczy, a więc tych, którzy zarejestrują konto bukmacherskie. W trakcie rejestracji trzeba namierzyć pole, gdzie należy wpisać kod bonusowy. Warunki otrzymania środków bonusowych są różne i warto zapoznać się wcześniej z regulaminem konkretnego bukmachera.

Bonus bez depozytu i inne promocje bukmacherskie

Pisaliśmy już wcześniej o kilku popularnych rodzajach promocji bukmacherskich, które zdominowały polski rynek. Promocje bukmacherskie 2021 zyskały jeszcze jednego sprzymierzeńca, a jest nim bonus bez depozytu. Jest to jednak stosunkowo rzadki bonus, można powiedzieć, że elitarny. Niewielu bukmacherów decyduje się na włączenie go do swojej stałej oferty dla klientów. Dlaczego taki stan rzeczy ma miejsce? Już spieszymy z wytłumaczeniem.

Bonus bez depozytu to nic innego jak darmowe dodatkowe środki na dalszą grę. W praktyce oznacza to, że nie musisz wrzucać żadnego depozytu, ani dokonywać żadnych dodatkowych operacji. Zakłady bukmacherskie mogą przyznać Ci parę groszy na dalszą grę. Choć warto zaznaczyć, że wysokość tego bonusu nie przekracza zazwyczaj 20-30 złotych. Tym niemniej, pieniądze na ulicy (na ogół) nie leżą. Dlatego też warto skorzystać z tej promocji.

W przypadku bonusu bez depozytu obowiązuje zwykle regulamin obrotu bonusem. Bukmacherzy nie mogą sobie pozwolić na rozdawanie kasy „na lewo i prawo”, bo inaczej pewnie szybko by zbankrutowali. Z tego powodu też kwestia otrzymania bonusu obarczona jest pewnymi ograniczeniami. Tak czy inaczej, wystarczy założyć konto, by pewnego dnia móc cieszyć się dodatkowymi środkami na grę w postaci bonusu bez depozytu.

Promocja bukmacherska bez depozytu często pojawia się u największego polskiego bukmachera. Mowa oczywiście o zakładach STS, gdzie na konto bonusowe można otrzymać dodatkowe 20 lub 30 złotych. To jednak nie koniec atrakcyjnych promocji u legalnych bukmacherów w Polsce.

Inne promocje bukmacherskie

Zobaczmy, co ciekawego przygotowali najlepsi polscy bukmacherzy. Jakie atrakcyjne aktualne promocje skrywają i jak z nich skorzystać?

Na pierwszy ogień idzie wspomniany wyżej STS:

 • Zaproś kumpla. Ta akcja promocyjna polega na kompletowaniu swojej drużyny kolegów, którzy również chcą obstawiać mecze w STS. Za rejestrację każdy kumpel dostaje 50 PLN na start, a Ty równowartość tej kwoty w postaci bonusu. Maksymalnie można zaprosić sześć osób, a za trzecią i szóstą zgarniesz dodatkowe 20 PLN. Czyli w sumie możesz zyskać nawet do 340 PLN.
 • Pewne 20 PLN na sporty wirtualne. Ten symboliczny cashback pozwala spróbować swoich sił w sportach wirtualnych. Należy w ciągu 24 godzin zagrać kupon, gdzie kurs minimalny wyniesie 1.90, a w przypadku niepowodzenia można odzyskać do 20 PLN. Podobna promocja działa w STS na gry karciane BetGames.
 • Cashback 50 PLN tygodniowo. To powracająca akcja promocyjna, która jest ograniczona czasowo. Podczas obstawiania można każdego tygodnia uzyskać do 50 PLN zwrotu. Od poniedziałku do czwartku mowa o kwocie 30 PLN, zaś od piątku do niedzieli na graczy czeka 20 PLN

Jakie akcje promocyjne czekają na graczy w PZBuk?

 • Kombo+. Ten rodzaj bonusu pozwala na wyższe wygrane od kuponów AKO. Im więcej zakładów dodajesz do kuponu, tym większy procentowy dodatek do potencjalnej wygranej. Akcja dotyczy jedynie wybranych kategorii zakładów, ale aktywuje się samodzielnie.
 • Mega Kurs. Najciekawsze zdarzenia każdego dnia są premiowane podwyższonymi kursami w PZBuk. Dzięki temu można dać sobie szansę na jeszcze wyższe wygrane.
 • Sklep Gracza. W PZBuk gracze mają możliwość zbierać punkty, które następnie da się wymieniać w Sklepie Gracza. Do „kupienia” są bonusy bukmacherskie i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Na graczy czeka między innymi darmowy zakład o wartości 50 PLN.

Co dla swoich klientów przygotowały zakłady bukmacherskie ETOTO?

 • ETOTOmania. Jest to wyjątkowy program lojalnościowy u legalnego polskiego bukmachera ETOTO. Firma nagradza aktywnych graczy, którzy często i aktywnie korzystają z jej serwisu. Promocja podzielona jest na trzy poziomy: brązowy, srebrny i złoty. Im wyższy poziom, tym wyższe wygrane. Do zgarnięcia są freebety i bonusy od wpłaty.
 • Zaproś Znajomych. Kolejna akcja promocyjna, która polega na poszerzaniu listy klientów bukmachera. Za każdego znajomego możesz otrzymać 50 PLN, a znajomy dostanie tyle samo na start. Akcja dotyczy maksymalnie 10 osób, zatem w sumie możesz zgarnąć aż 500 PLN na dalszą grę w ETOTO.

Jakie akcje promocyjne przygotował bukmacher Betfan?

 • Simply the BET. Akcja rankingowa, w ramach której gracze są punktowani za aktywność na swoim koncie. Zarówno wygrane, jak i przegrane kupony wliczają się do tej promocji. W cotygodniowym rankingu 50 najaktywniejszych graczy otrzymuje do podziału kasę z puli 10 tysięcy złotych.
 • Simply the GAME. Promocja siostrzana do Simply the BET, z tą różnicą, że dotyczy obstawiania sportów wirtualnych i gier karcianych. Do akcji wliczają się zarówno kupony SOLO, jak i AKO. Co tydzień do podziału między 20 najlepszymi graczami jest pula o wartości 2 tysięcy złotych.

Na koniec promocje bukmacherskie z oferty bukmachera Betlcic:

 • Multi+. Promocja ta podwyższa potencjalne wygrane z kuponów AKO. Z każdym kolejnym wydarzeniem dodanym do kuponu rośnie procent dodatkowych wygranych. Maksymalnie można liczyć na dodatkowe 50% do wygranych na kuponach akumulacyjnych.
 • Super Kursy. Codziennie bukmacher wybiera najciekawsze wydarzenia, na które podwyższa kursy. Można w ten sposób zapewnić sobie jeszcze wyższe wygrane. Super Kursy znajdują się w specjalnej dedykowanej im zakładce oznaczonej żółtą rakietą.

Gra bez podatku – czy jest możliwa u polskich bukmacherów?

Musimy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, skąd w ogóle wziął się w Polsce podatek bukmacherski? Pojawił się on wraz z nowelizacją tak zwanej ustawy hazardowej. Jej wejście w życie miało miejsce 1 kwietnia 2017. Było to jedno z najsmutniejszych świąt Prima Aprilis w historii naszego kraju. Od tego dnia zaczął działać podatek bukmacherski, pobierany od potencjalnych wygranych. Wynosi on aż 12%.

Gracze często zastanawiają się, czy istnieje jakikolwiek sposób, by obejść tę daninę. Cóż, niestety, żyjemy w kraju, w którym podatki trzeba płacić. Dlatego też opłata ta respektowana jest przez wszystkich legalnych polskich bukmacherów. Jeżeli spotkasz się w sieci z bukmacherem, który oferuje tylko grę bez podatku, prawdopodobnie jest to oszustwo. Lepiej omijać takie strony szerokim łukiem.

Legalni bukmacherzy wpadli jednak na lepszy pomysł. Co, gdyby obowiązek płacenia podatku przenieść z graczy na zakłady bukmacherskie? W ten sposób powstały zupełnie nowe promocje u polskich bukmacherów.

Firmy takie, jak Betclic czy PZBuk, posiadają specjalne akcje promocyjne, dzięki którym na kuponach AKO zwiększają procentową wysokość potencjalnych wygranych. W ten sposób gracz odczuwa pewnego rodzaju amortyzację podatku. Innymi słowy, bukmacher płaci podatek za gracza, a dodatkowo może zaproponować mu jeszcze wyższe wygrane.

O promocjach Betclic i PZBuk pisaliśmy już wcześniej. Poniżej przedstawiamy dokładną tabelę procentowych dodatków, które otrzymać można za grę w ramach akcji Multi+ w Betclic:

Z kolei PZBuk oferuje nieco niższy dodatek, choć promocja Kombo+ jest również bardzo atrakcyjna. Jeśli obstawiasz kupony w PZBuk, zapoznaj się z warunkami tej promocji:

W przypadku bukmachera Betfan, gra bez podatku występuje w formie promocji ograniczonej czasowo. Raz na jakiś czas w zakładce z bonusami pojawia się możliwość takiej gry. Wtedy bukmacher dodaje graczom +14% do potencjalnych wygranych.

Podsumowanie

Czy warto zasilić konto gracza promocjami bukmacherskimi? No pewnie, że tak! Inaczej pewnie nawet byśmy się nie pochylali nad tym tematem. Pamiętaj, że przed skorzystaniem z bonusu powitalnego musisz zaopatrzyć się w kod promocyjny. Wpisz go podczas rejestracji nowego konta gracza, aby uzyskać bonus na start.

Przeglądaj też zasoby naszej strony, by poznać więcej szczegółów dotyczących innych promocji bukmacherskich. Każdy bukmacher promocje może mieć bardzo różne, ale zazwyczaj każdy gracz znajdzie coś wyjątkowego. W końcu zakłady bukmacherskie robią wszystko, by przyciągać do siebie nowych graczy. Jednocześnie, chcą nagradzać za lojalność i aktywność, by stali klienci nie odchodzili do konkurencji.

Pamiętaj jednak, by nie dać się zwariować. Często bardziej opłaca się wybrać bukmacherów z mniejszymi bonusami, gdyż warunki obrotu mogą być tam łatwiejsze do spełnienia. Przed skorzystaniem z jakiekolwiek promocji warto również zapoznać się z jej regulaminem. Graj odpowiedzialnie, a z pewnością będziesz mógł już wkrótce cieszyć się wysokimi wygranymi! Powodzenia!

FAQ

Czy gra bez podatku jest legalna?

Tak, o ile korzystamy z oferty legalnego polskiego bukmachera. Gra bez podatku polega na tym, że to bukmacherzy biorą na siebie kwestię płacenia podatków. Jedyne, co pozostaje po stronie gracza, to spełnienie warunków promocji, które wynikają z jej regulaminu.

Który bukmacher oferuje darmowe zakłady?

Darmowe zakłady freebet są dostępne u wybranych najlepszych polskich bukmacherów. Obecnie w stałej ofercie promocję tę posiada STS, gdzie darmowy zakład wynosi 25 PLN. Co więcej, freebety można odblokować także w programach lojalnościowych ETOTO oraz PZBuk. U innych bukmacherów darmowy zakład może pojawiać się w formie promocji tymczasowej, związanej z wybranym wydarzeniem specjalnym.

Czy muszę wpłacić pieniądze, aby otrzymać bonus bez depozytu?

Nie, ponieważ już sama nazwa bonusu wskazuje, że jest to darmowa akcja promocyjna. Bonus bez depozytu to bonus bez wpłaty. Nie musisz pakować swoich środków finansowych, by móc otrzymać od bukmachera dodatkowe pieniądze na grę. Podobnie, jak w przypadku większości bonusów, również ta akcja obarczona jest warunkami obrotu.